Akrep Burcu Tipik Özellikleri 1 – akrep burcu ozellikleri
Akrep

Akrep Burcu Tipik Özellikleri

Akrep burcu bütün burçlar kuşağı içinde en dikkat çeken özellikleriyle göze çarpan burçlardandır. Genel bir bakış açısıyla akrep burcunun özelliklerini ve onu temsil ettiklerini madde madde sıralamak istersek karşımıza şu şekilde bir tablo çıkar:

 • Element: Su
 • Favori Rengi: Kırmızı
 • Uğurlu Günü: Salı
 • Etkisinde ki Gezegenler: Plüton, Mars
 • Aşk uyumu: Yengeç
 • Şanslı sayıları: 8, 11, 18, 22
 • Burç Tarih aralığı: 23 Ekim – 21 Kasım
 • Güçlü yönleri: Zahmetli, cesur, tutkulu, inatçı, gerçek bir arkadaş
 • Zayıf yönleri: Güvensizlik, kıskançlık, gizlilik, şiddete meyillilik
 • Sevdiği davranışlar: Gerçekçi olma, doğru olma, uzun süren arkadaşlık
 • Sevmediği davranışlar: Sahtekarlık, sırlar, pasif insanlar

Akrep burcu olanlar tutku dolu ve iddialı insanlardır. Kararlıdırlar ve gerçeği bulana kadar peşinden gitmeyi ve sorgulamayı,araştırmayı seven bir burçtur. Akrep, durumun her zaman farkındadır,uyanıktır ve becerikliliğini göze önüne koyan, mükemmel bir lider burçtur.

Kinci değildir ama hiçbir şeyi unutmaz.Kimseyi yarı yolda bırakmaz.Boş konulara bütün gün üzülebilir.Sinirlenince gözü dönebilir, psikopata bağlayabilir.Bir şeye heveslendiğinde olmaması, olumsuz sonuçlanması en çok kızdığı, nefret ettiği durumdur. İç üzüntüsünü dışa yansıtmayan bir burçtur.

Akrep Burcunda Aşk Hayatı

Akrep bütün burçların en şehvetli, tutkulu burcudur. Akrepler son derece tutkulu olduğundan karşında ki insanın samimiyeti onlar için çok önemlidir. Aradıkları eş zeki, akıllı ve dürüst olmalıdır. Akrepler aşık olduklarında sevdiğine çok bağlı ve sadık kalırlar. Bunun yanısıra, bir ilişkiye başlarken çok dikkatli olurlar çünkü bazen eşlerine yani partnerlerine güven ve saygınlık kazandırmak çok zaman gerektirir.

Akrep Burcu için Arkadaşlık ve Aile Kavramları

Dürüstlük ve adalet duygusu, Akrep burcunu mükemmel bir arkadaş haline getiren iki özelliktir. Akrep burcunda olan insanlar, çok bağlı ve sadıktır. Hızlı,pratik ve akıllıdırlar, bu yüzden esprili ve eğlenceyi seven insanlarla daha iyi anlaşırlar. Sürprizlerle doludurlar ve ihtiyacınız olan her şeyi size verebilirler, ancak bir kere onun gözünden düştüyseniz, maalesef ilişkinizde geri dönüş yoktur.

Kariyer ve Para İlişkileri Nasıldır?

Akrepler lider karakter olduğu için yönetmeyi, çözüm üretmeyi ve yaratım yapma açısından harika bir burçtur. Akrep burçları, bilimsel ve kapsamlı bir yaklaşım gerektiren görevleri çözmede ve mükemmel bir yöntem bulmada profesyoneldir. Onların kararlılıkla odaklanma yeteneği, onları çok yetenekli yöneticilere dönüştürür. İş dünyasını asla dostluklarla karıştırmazlar.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.