bilim insanları tarafından onaylanan 5 diyet listesi
Diyet

Bilim insanlarının onayladığı hızlı kilo verdiren 5 diyet

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin sporun yanısıra fark farklı uyguladığı diyetler mevcuttur. Biz de Bilgi Şefi olarak diyet listelerini etraflıca incelemeye karar verdik. İşin uzmanları bu konuda neler düşünüyor? Onların önerdiği diyet listeleri var mı? Etraflıca araştırdık ve elde ettiğimiz verileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bilim insanları tarafından onaylanan hızlı kilo verdiren 5 diyet şimdi sizlerle…

ELMALI YOĞURT KÜRÜ İLE BİR HAFTADA TAM 4 KİLO VER

hızlı kilo verme
hızlı kilo verme

1- Glütensiz Diyet

Beyaz ekmeklerde bulunan glüten bilindiği gibi kilo yapmaktadır ve bu sebepten ötürü beyaz ekmeği tüketmek hemen hemen bütün diyetisyenler tarafından önerilmez. Kendi sağlığınız için içinde doğal olarak glüten bulundurmayan yiyecekler tüketmeniz gerekir. Elbette glüten içermiyor diye abur cubur yiyemiyorsunuz.

2- Paleo Diyeti

Paleo diyeti özellikle kilo vermek ve genel sağlığını iyileştirmek isteyenler için önerilen popüler bir diyettir. Bu diyet işlenmiş gıdaları(paket gıdaları) tamamen yasaklıyor. İşlenmemiş gıdalar tüketerek, paleotik çağlarda yaşamış atalarımız gibi doğal ve organik beslenmemiz gerekiyor.

3- Vegan Diyeti

Vegan diyeti ile fazla kilolarınızı vereceksiniz, kalp sağlığınızı koruyacaksınız ve kan şekerinizi kontrol altına alacaksınız. Bu diyetin püf noktasıysa bitkisel yiyecekleri tüketmenizi ve her türlü hayvan ürününden kaçınmanızı gerektiriyor. Bu diyeti uygulamak istiyorsanız, uzun süreli uygulamalarda mutlaka bir doktor ile görüşerek bazı vitamin (ör: b12 – demir vb.) ve mineral takviyeleri almanızı öneriyoruz.

4- Düşük Karbonhidratlı Diyet

Düşük karbonatlı diyet kilo vermek, sağlığını geri kazanmak ve hastalık risklerini en alt seviyeye indirmek isteyenler için oldukça etkilidir. En önemli özelliklerinden birisi oldukça esnek olması ve amaçlarınız doğrultusunda karbonhidrat alımınızı istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanımasıdır. Düşük karbonhidratlı diyette bol miktarda sebze, et, balık, yumurta, meyve, kuruyemiş ve yağ tüketebiliyorsunuz ancak nişasta, şeker ve işlenmiş gıdalardan mutlaka uzak durmanız gerekiyor.

5- Akdeniz Diyeti

Belki de üzerinde en çok araştırma yapılan ve en çok takip edilen diyet Akdeniz diyetidir. En dikkat çekici özelliğiyse kalp hastalıklarını önlemek için olan etkileridir. İsminden de anlaşılacağı gibi ağırlıklı Akdeniz bölgesinde sık olarak tüketilen yiyecekleri tüketmenizi öneriyor. Hal böyle olunca Akdeniz diyetinde bol miktarda sebze, meyve, balık, kümes hayvanı, tam tahıl, baklagiller, süt ürünleri ve zeytinyağı tüketmeniz gerekiyor.

bilim insanlarinin önerdigi hizli kilo verdiren 5 diyet listesi
bilim insanlarinin önerdigi hizli kilo verdiren 5 diyet listesi

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...