Çikolatalı Sufle Tarifi 1 – sufl2
Tatlı Tarifleri

Çikolatalı Sufle Tarifi

Bilgi Şefi ziyaretçilerine bu yazımızda enfes tadıyla damakları mest eden çikolatalı sufle tarifi paylaşıyoruz.  Dışarıda kafe ve pastahanelerde zaman geçirirken menülerde tatlıların arasında kraliçe edasıyla duran suflemizi çok düşük maliyetlere evimizde hazırlayabiliriz.  Bilgi Şefi tatlı tarifleri paylaşmaya devam ediyor. Sufle tarifini harfiyen uygulayarak enfes sufle hazırlayacağınız kuşkusuzdur.

Çikolatalı Sufle Yapımında Gerekli Malzemeler

 • 4 adet yumurta
 • 180 gr bitter çikolata
 • Yarım su bardağı un
 • 100 gr tereyağı
 • Yarım su bardağı şeker (mevcut diyet programına göre şeker oranını kendinize göre optimize edebilirsiniz.)
 • (Bu malzemelerden 5 adet sufle çıkmıştır)

Çikolatalı Sufle Tarifi 2 – çikolatalı sufle

Çikolatalı Sufle Nasıl Yapılır?

 1. Çikolatalı sufle yapmaya başlamadan önce öncelikle fırını 220 derecede çalıştırıyoruz.
 2. Tereyağı ve bitter çikolataları teflon tavada kısık ateşte karıştırarak eritiyoruz, ardından ocağı kapatarak unu ilave edip epeyce karıştırıyoruz.
 3. Başka bir kapta yumurta ve şekeri karışım beyazlayana kadar çırpıyoruz. Hazırladığımız Çikolatalı harcı ilave ederek mikserle tekrar çırpıyoruz. Nihayet Hamurumuz hazır.
 4. Sufle kaplarınızı ya da ısıya dayanıklı küçük kaplarınız varsa isteğinize göre uygun kapların İçlerini yağlayarak hamurumuzdan eşit şekilde hepsine paylaştırıyoruz. Tahminen 5 ya da 6 kap çıkmaktadır.
 5. Daha önceden ısıttığınız fırında 7 dakikada sufleniz pişirdikten sonra hazır. Fırından aldıktan sonra bir kaç dakika ilk sıcaklığının geçmesini bekleyin sonra ister tabağa çevirip ister olduğu kapta yiyebilirsiniz. Üstüne isteğinize göre pudra şekeri serpebilirsiniz.

Bence daha fazla beklemeden suflenizin tadına bakın sıcacık sufleniz damağınız şenlendirsin. Kendinize iyi bakın Bilgi Şefi ‘nin başka bir yazısında görüşmek üzere. Afiyet olsun.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...