Doğal İncir Pestili Şekersiz 1 – incir1
Pratik Yemek

Doğal İncir Pestili Şekersiz

Bilgi Şefi ailesi, siz ziyaretçilerimize bu sefer ev yapımı doğal incir pestili nasıl yapılır, anlatmaya geldim. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak tavşan kanı çayınızın yanına çok yakışacak, çocuklarınıza gün boyu atıştırmalık olacak nefis bir tat, üstelik hiç katkı malzemesi yok, şeker dahi yok. Katkı maddesiyle donatılmış gıdaların arasında doğal besinler ve tarifler bulmak çok zor umarım bu yazımız size faydalı olacaktır.

Doğal İncir Pestili Hazırlanışı

Evet incir pestili için gerekli malzemeler, sadece incir şaka değil gerçek okuduğunuz sadece incir. İnciriniz ne kadar olur olsun ister 5 kilo ister 3 kilo güzelce yıkayıp sadece sap kısımlarını kesiyoruz bizim memleket deyimiyle gelişi güzel, yani istediğiniz gibi doğrayabilirsiniz, daha sonra 1 de olur ama ben 2 su bardağı su koydum, kısık ateşte yarım saat pişiriyoruz, sonra ateşi biraz yükseltiyoruz ki rengi hafif karamelize olsun pestil rengini alsın diye, zaten kuruyunca rengi dönüşecektir.

Sonra bılendırdan geçirip püre haline getiriyoruz, daha sonra yağlı kağıtlara döküp güzelce yayıyoruz ne çok ince olsun ne de kalın, ister tepsiyle ister benim gibi masanın üstüne direk kağıtları koyup kurutabilirsiniz, üzerine de isteğe göre yaşken iri dövülmüş ceviz serpe bilirsiniz çok güzel oluyor. Ben sıcak havada 5 gün de kuruttum, seneye nasip olursa deneyecek olanlara şimdiden kolay gelsin benim çekimlerin yarısı silinmişti yüzden video bu kadar oldu anca, ama nasip olursa seneye daha açıklayıcı bir video çekerim inşallah.

Şekersiz Doğal İncir Pestili Tarifi
İncir Pestili Nasıl Yapılır

Afiyetler Olsun

Doğal İncir pestili  düşündüğünüzün aksine  yumuşak ve hafiftir yerken veya sindirdikten sonra baygınlık vermez. Çay keyfinizle birlikte enfes gidecek muazzam  eklerden biridir. Davetlerinizde ve törenlerde konuklarınıza sunabileceğiniz mükemmel tat, sizi asla konuklarınıza karşı küçük düşürmeyecektir. Aksine onların beğeni ve teşekkürleri sizi çok mutlu edecektir.   İncir pestili tarifini  beğendiyseniz mutlaka  Etimek tatlısı tarifini de beğeneceksiniz . Bir sürü yemek ve tatlı tarifi için buraya tıklayabilirsiniz. Afiyet olsun aramız açılmasın Bilgi Şefini sık sık ziyaret etmeniz dileğiyle hoşça kalın…

Facebookİnstagram ve Twitter sayfalarımızı takip ederek yeni tariflerden ve yöntemlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

Şekersiz doğal incir pestili nasıl yapılır
Şekersiz Doğal İncir Pestili Tarifi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...