Diyet

Düz karın diyeti ile göbeğini dümdüz yap

Düz karın diyeti ile göbeğini dümdüz yap
Düz karın diyeti ile göbeğini dümdüz yap

Düz Karın Diyeti ile zayıflamanın ipuçları

Bilgi Şefi olarak, diyetisyenler ve beslenme uzmanlarının söylediklerinden hareketle dümdüz bir karın için düz karın diyeti sizler için araştırdık ve sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Diyetisyenler ve beslenme uzmanları genellikle bel ve karın çevresinde oluşan fazla yağların dolayısıyla kiloların en zararlı kilo kategorisinde olduğunu belirtiyorlar. Çünkü bel ve karın çevresinde oluşan yağların erimesi çok zor olacağı için o bölgelerde oluşmuş yağlar kalıcı olabiliyor. Özellikle aktif olmayan bir yaşam tarzı, sürekli oturmak da bel ve karın çevresindeki yağların kalıcı olmasında oldukça etkiliyor. Malesef işi gereği oturan, engeli gereği hareket edemeyen ve çeşitli nedenlerden dolayı sabit durmak zorunda kalan kişilerin oturmaktan dolayı göbek kısımları yağlanmadan dolayı büyür.

Bilim insanlarının onayladığı hızlı kilo verdiren 5 diyet

Günümüzün en büyük sorunlarından hareketsiz yaşam, gün içerisinde alınan fazla kalorinin vücutta depolanmasına sebep oluyor ve vücutta fazla depolanan kalori de yağ yapıp, kilo almamıza sebep oluyor. Diyetisyenlerin hep söylediği şey; kilo vermenin esası vücuda giren kaloriyle vücudun harcadığı kalorinin dengeli olması gerektiğidir. Hatta vücuda giren kaloriden daha çok vücuttan kalori harcamaya başlarsak bu sefer doğrudan zayıflamaya başlamış oluyoruz. Bunun en önemli etken düzenli beslenmektir.

Her besinin kalori miktarı farklıdır ve dileyenler kalori hesabıyla da öğünlerini düzene alabilir. Bir nevi kendi diyetisyeniniz olmak aslında çok basittir. Vücuda giren kaloriyi azaltıp egzersiz ile vücudun harcadığı enerjiyi arttırırsanız kilo vermeye başlarsınız. Vücuda giren kaloriyi azaltamıyorsanız da daha çok spor yapmanız gerekecektir ancak bu sefer de aşırı spor ile sağlığınız tehlikeye girebilir. Uygulanan bu yöntemlerde asıl sorun, bu işi hayatımız boyunca yapamamaktır. Aslında sağlıklı yaşam istiyorsak hayatımız boyunca beslenmemize dikkat etmeli ve düzenli sporumuzu yapmalıyız. İşte bu yüzden beslenmeyi geçici bir diyet olarak değil, yaşamamızın bir parçası olarak düşünmeliyiz.

Kalıcı bir diyet DÜZ KARIN DİYETİ

Yakın geçmişte Amerika’yı ve İngiltere’yi sarsan  “flat belly” ya da “belly diet” olarak adlandırılan diyet programı çok sayıda insan tarafından denendi ve çoğundan olumlu sonuç alındı. Alınan sonuçlar da karın bölgesindeki gözle görülür incelme dikkat çekiyor. Kadınlar, erkekler hatta çocuklarda bile görülen göbekte ki yağlanma günümüzün en büyük problemlerinden birisi olduğu için Bilgi Şefi olarak sizlere bu sorunu giderecek yöntemleri paylaşmakta kararlıyız.

göbeği dümdüz yapan düz karın diyeti
göbeği dümdüz yapan düz karın diyeti

Hurma Diyeti İle Ayda 10 Kilo Verin

Bilgi Şefi olarak anlattıklarımıza ek olarak şunlara da değinmek isteriz; yağlı karın çevresi o kadar kötü görünür ki ne giyilen kıyafet ne pantolon hiç bir şey insana yakışmaz. Tabi bedenimize göre elbiseler bulabilirsek. Hele ki oturulduğunda kat kat alt alta sıralanan o yağ katmanları nasıl da insanı hayattan soğutur. Son yüzyılın en büyük problemi için bilim insanları kollarını sıvadı ve göbeği dümdüz eden formuller üzerinde çalışmalara başladı ve düz karın diyetini buldular. Bu düz karın diyeti programı 1 hafta, 4 gün ya da 2 gün uygulanmaktadır. Düz karın diyetinin temel maddesi ise özel olarak hazırlanan ve gün içinde tüketilmesi gereken bir sıvı karışımıdır. Bu sıvı karışımının amacı vücuttaki asit ve baz dengesini düzeltmesi ve düzene giren vücudun metabolizmasını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olmasıdır.
Bu göbeği eriten sıvı karışımı şu şekilde hazırlanır:

Yaklaşık olarak 2 litre suya daha önceden demlenmiş 1 çay fincanı yeşil çayı ilave edin,

Daha sonra 1 adet ufak küp küp doğranmış salatalık ilave edin, (salatalık yerine çay kaşığı taze zencefil de kullanabilirsiniz)

Karışıma 1 adet kabuklu doğranmış limon ilave edin,

1 adet kabuklu doğranmış elma ilave edin,

6 sap taze nane ya da kuru nane ilave edin,

İsteğinize göre 1 adet çubuk tarçın da ilave edin,

Son olarak elde ettiğiniz sıvı karışımını 1 gece dolapta bekletip ertesi gün hepsini tüketin.

Kalıcı ve sağlıklı zayıflatan bir haftalık diyet listesi

Düz karın diyetinde uyulması gereken, olmazsa olmaz kurallar da vardır

İlk kural; düz bir karına sahip olmak için özel sıvıdan içerken kesinlikle tuzlu gıdalar yasaktır. ( tuzlu gıdalar vücutta çok su tutar ve bu vücudu şişkin gösterir. )

İkinci kural; karbonhidrat tüketimi minimumda olmalı ( vücut fazla karbonhidratı depoda yağ olarak saklıyor. )

Dümdüz bir göbek için şekerli, yüksek karbonhidratlı, yağlı gıdalar hayatınızdan çıkmalı, bunların yerine zeytin, fındık, ceviz gibi besinler tüketilmelidir. Diğer diyetlerde tavsiye edilenin aksine düz karın diyetinde brokoli, karnabahar, lahana gibi sebzeler gaz yaptığı için çok az tüketilmelidir. Çok enteresan ama düz karın diyetinde sakız çiğnemek de yasaklılar arasında çünkü sakız karnı şişirmektedir. Düz göbek diyetinde tüketilecek sebzeler mutlaka haşlanmış olarak tüketilecek. Son olarak düz karın diyetinin bir diğer kuralında asitli içecekler, çay ve kahve yasaklı, bütün baharatlar serbesttir.

Şimdi Facebook  Twitter ve İnstagram hesaplarımızı takibe alın ve yeni paylaşımlarımızdan anında haberdar olun 🙂

göbeği dümdüz yapan düz karın diyeti
göbeği dümdüz yapan düz karın diyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu