Elmalı Yoğurt Kürüyle Haftada 4 Kilo Verin!
Diyet

Elmalı Yoğurt Kürüyle Haftada 4 Kilo Verin!

Besin değeri açısından zengin yoğurt ve vitamin deposu elma ile karışımından oluşan mutlaka kilo verdirecek bu diyeti denediniz mi? Pek çok kişinin kilo vermek için uyguladığı elmalı yoğurt kürüyle siz de haftada 4 kilodan kurtulabilirsiniz.

Kalori değeri düşük olan besinler arasında yer alan elma ve yoğurt sevilen iki besindir. Diyetlerde kullanılması için basitçe hazırlanabilecek bu kür için bilhassa lif yönünden daha güçlü olan yeşil elma ve en az altı yemek kaşığı (bir kase yoğurt) gereklidir.

CHİA TOHUMU İLE BİR AYDA 20 KİLO VER

Elmalı Yoğurt Kürü Tarifi:

  • Orta boy 2 adet elmayı doğrayıp içindeki çekirdeklerini ayırdıktan sonra kabuklarıyla birlikte 1 litre suda 10 dakika boyunca kaynatın. Haşlanan elma dilimlerini mutfak robotunda veya rendede incecik edelim.
  • Hazırladığınız elmayı buzdolabında saklayabilirsiniz.
  • Her öğünde 2 yemek kaşığı elma, 5 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak bir kase kür hazırlamalısınız.
elmalı yoğurt kürü
elmalı yoğurt kürü

Bir Haftada 4 Kilo Nasıl Verilir?

Tek başına bile tüketildiğinde faydalı bir besin olan yoğurt, kemik gelişimine faydası ile bilinmektedir. Diyet esnasında zarar görebilecek olan kemikleri koruyucu etkisi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde faydası vardır. Ayrıca fazlasıyla tok tutma özelliği vardır.

Karışımı örnekteki gibi öğünlere ekleyerek tüketebilirsiniz.

Kahvaltı;

1 bardak çay ya da kahve, 5-6 tane zeytin, bir dilim yağsız peynir, bir dilim ekmek, bir kase yoğurt elma karışımı

Öğlen;

Sebzeli ve zeytinyağlı yemek, pilav ya da makarna, 1 kase yoğurt elma karışımı

Ara Öğün:

3 yemek kaşığı elma yoğurt kürü

Akşam;

Etli yemek (balık, tavuk, kırmızı et), 1 kase sade yoğurt

Kendinizi aç bırakmadan  ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilecek bu elma yoğurt karışımı ayrıca sağlıklı bir karışım. Bağırsak sistemine zarar vermeden çalıştıracak olan bu karışımla kısa sürede fit bir görünüm elde etmek mümkün.

Bu kür tek başına etkili olmayabilir o yüzden sağlıklı beslenme programına ve düzenli spora ilaveten yapıldığından haftada 4 kilo vermekle kalmaz ayrıca sportmen bir görünüşü elde edebilirisiniz. Bilgi Şefi olarak haftada 4 kilo verdirecek bu kürü sizinle paylaştık daha fazlası için sitemizde dolaşabilirsiniz.

elmalı yoğurt kürü ile bir haftada 4 kilo ver
elmalı yoğurt kürü ile bir haftada 4 kilo ver

Bunlar da hoşunuza gidebilir...