en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Güzellik

En Güzel Fotoğraf Pozları

Evet arkadaşlar Bilgi Şefi olarak deneyip başarılı olduğumuz poz verme tekniklerini sizinle paylaşmak istiyoruz. Milliyet gazetesinin oluşturduğu içerikten yararlanarak şu zamana değin fotoğraflarınızın en çirkini bile olsa tüm fotoğraflarda duruş hatalarımızı tespit ederek bundan sonrası için harikulade fotoğraflar çekiliyoruz.

En çirkini bile güzel gösteren 12 poz

Birçok insan, sadece objektife  güzel bir bakış atarak güzel çıkabileceğini sanıyor fakat hakikat öyle değildir. Görenlerin beğenmekten  kendilerini alamayacağı mükemmel pozlar vermeniz için, tıpkı bu işi profesyonel olarak yapan mankenler gibi bazı numaraları bilmeniz gerekiyor. İşte onlardan birkaçını sizinle paylaşıyoruz.

1- Çenenizi öne çıkarın

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 1

Sorun: Fotoğraflarda mutlaka boynunuz görünmeli. Başınızı öne eğmemeye çalışın, aksi halde bakışlar ağırlaşır ve çirkin görünür.

Çözüm: Başınızı hafifçe öne eğin. Doğal durmuyormuşsunuz gibi gelebilir ama tam tersi; genel görüntüye zarafet ve zindelik hissi katar. Ayrıca boynunuzu daha ince gösterir.

2- Kollarınızı bağlamayın

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 2

Sorun: Başınızı omuzlarınıza doğru indirmek, yapay bir görüntü yaratır. Bir de üstüne kollarınızı bağlarsanız şekliniz iyice bozulur.

Çözüm: Kameraya bakarken vücudunuzu biraz yana eğin. Kollarınızı indirin ve hafifçe birbirinden ayırın. Bu şekilde boynunuz daha ince görünür ve vücut çizgileri net şekilde tanımlanır.

3- Dik durun

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 3

Sorun: Hafifçe kaykılmış bir bel bile boynunuzu kısaltır ve belinizin etrafına birkaç kilo daha “ekler”.

Çözüm: Omuzları geriye atın ve omurganızı düzeltin. Eğer oturuyorsanız, sandalyenin arkasına yaslanmayın. Vücudunuzu daha belirgin göstermek için kameraya yan dönebilirsiniz.

4- Duruş açınızı değiştirin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 4

Sorun: Bacaklarınız kameraya dönük oturduğunuzda, siluetiniz hantal ve kutu gibi görünür. Yanlış açı, kol ve bacaklarınızın kısa görünmesini sağlayabilir.

Çözüm: Bunu düzeltmek için, kameraya hafifçe dönerek açıyı değiştirmeniz yeterli. Bacaklarınızı bir arada tutmaktan ziyade; daha uzun ve ince görünmelerini sağlamak için bir bacağınızı diğerinin biraz üzerine koyun.

5- Gövdenizi çevirin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 5

Sorun: Gövdenizi fotoğraf makinesinden uzak tutarsanız omuzlarınız yuvarlak ve dar, beliniz geniş gibi durur. Üst gövdenizi kameraya doğru çevirmek de çok doğru değil.

Çözüm: En iyi seçenek, gövdenizin dörtte üçünü kameraya doğru çevirmek. Bu, belinizin daha ince görünmesini sağlar ve yüz kısmınız daha güzel durur.

6- Elinizin duruşuna dikkat edin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 6

Sorun: Oturarak poz veriyorsak, genellikle elimizi nereye koyacağımızı bilemeyiz. Bağlasak bir dert, açsak ayrı dert!

Çözüm: Otururken kullanabileceğiniz en iyi el pozisyonu, ‘kum saati’ dediğimiz duruş biçimidir. Önce bacak bacak üstüne atın, ardından kollarınızı yukarıdaki gibi bacaklarınızın üzerine yerleştirin. Bu hem vücudunuzu hem de proporsiyonunuzu düzgün gösterir.

7- Görsel çizgiler oluşturun

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 7

Sorun: Kollarınızı yandan sarkarken ayakta poz verirseniz fotojenik olmayı beklemeyin. Bu duruş, bazı kıyafetlerle birlikte iyice silikleşir, vücudunuzu geniş gösterir.

Çözüm: Ellerinizi vücudunuzdan uzaklaştırın. Etraftaki önemli olan şeyleri vurgulayacak düz çizgiler ve açılar oluşturmak için havaya kaldırmayı deneyin.

8- Düz ve eğri çizgileri birleştirin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 8

Kavisli ve düz çizgilerin kombinasyonu güzeldir. Kameraya yarı profilden bakın. Belinizin etrafında görünür bir boşluk olsun. Bir elinizi kalçanıza koyun. Diğeri vücudunuzun yanından aksın gitsin. Kollarınızı doğru ayarlamak, vücudunuzun güzel yönlerini vurgulamaya ve her yönüyle zarif bir izlenim yaratmaya yardımcı olur.

9- Bol giysilerle poz vermeyin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 9

Sorun: Bol giysilerin içinde kaybolmuşken nasıl güzel çıkabilirsiniz ki? Haliyle vücudunuzun daha geniş görünmesini de sağlar…

Çözüm: Ellerinizi belinizde birleştirin. Bileklerinizin açıkça görülebildiğinden ve bir elin biraz üste geldiğinden emin olun. Ancak fotoğraf çekimlerinde bol şort giymekten kaçınmak en iyisidir.

10- Dirsek göstermeyin

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 10

Sorun: Dümdüz görünen dirsek kötü çıkmanıza sebep olur. Ayrıca, ellerinizden biri boynunuza veya kafanıza dayanıyorsa, orantı kurallarını ihlal ettiğiniz için yine kötü çıkarsınız.

Çözüm: Kollarınız çerçevedeyse, elleriniz de görünür olmalı.

11- Dokunaklı bakın

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 11

Sorun: Avuçlarınızdan yüzünüzdeyse, suratınız daha küçük görünür.

Çözüm: Avuç içlerinizi gizlemeli ve yüzünüzün çizgilerini vurgulamalısınız.

12- Yüzünü vurgulayın

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
Nasıl poz verilir 12

Sorun: Eli yumruk yapıp başı dayamak kesinlikle iyi fikir değil. Bu pozisyon ağır ve yapay görünür.

Çözüm: Çok daha iyi bir fikir, parmaklarınızla yüzünüzün çizgilerini vurgulamak.

Yazının sonuna kadar geldiniz için teşekkür ederiz. Eğer ne kadar güzel poz versem dahi olmuyor diyorsanız güzellik ve diyet kategorilerini ziyaret etmelisiniz Hoşça kalın.

en çirkini bile güzel gösterecek pozlar
en çirkini bile güzel gösterecek pozlar