en etkili göbek eritme hareketleri
Fitness

Evde En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

en etkili göbek eritme hareketleri
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

Kimi insanlar iş veya eğitim durumlarınızdan dolayı spor salonlarına vakit ayıramıyor. Bunun yanında spor salonlarında ki hocaların yeterince ilgili olmayışları ve aylık ücretlerinin oldukça fazla olması da insanları başka yöntemler aramaya sevk ediyor. Biz de bilgisefi.net ekibi olarak sizlere bu yöntemlerden bir tanesi olan evde en etkili göbek eritme hareketlerini anlatmak istiyoruz. Günlük 30 dakikanızı ayırmanız ve bu hareketleri yapmadan önce 5-10 dakikalık vücudu açma germe hareketleri ile spora hazırlamanız gerekmektedir.

Selülite Doğal Çözümler: Evde selülit nasıl geçer

Evde Spor Yaparak Zayıflayabilir Miyim?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Spor var, spor var. Eğer bilinçli bir spor yaparsanız ve uygun bir yeme-içme programı düzenlerseniz hem zayıflarsınız hem de vücudunuz şekillenir. Kaslanır. Sizlere tavsiyemiz, sağ da sol da gördüğünüz her hareketi denememenizdir ve her şeyden önemlisi spor ile su ilişkisini kuvvetli tutmanızdır. Spora başlamadan önce -ki yaklaşık 30 dakika önce idealdir- bir-iki bardak su tüketmeniz metobalizmanızı hızlandıracak ve sporda yakacağınız kaloriyi arttıracaktır. Bu şekilde daha çok kalori kaybı ile daha hızlı zayıflamış olacağız.

Kondisyon İçin Ne Yapabilirim?

Muhtemelen ilk kez spor yapacakların veya uzun süredir spor yapmayanların problemi olan, halsizlik. Bu tamamen vücudun ham olması yani kondisyonsuz olması ile ilgilidir. Bu sorunu aşabilmeniz için protein ağırlıklı beslenmeniz ve olabildiğince uyku düzeninizi edinmeniz gerekmektedir. Erken kalktığınızda bir kaç gün, gün içerisinde kendinizi çok uykulu hissetseniz de ilerleyen günlerde hayatınıza ve kondisyonunuza etkisini gözle görülür bir şekilde farkedeceksiniz. Kendinizi daha enerjik hisseceksiniz. Uyku düzeni ve protein ağırlıklı beslendiğinizde, üçüncü aşama olan spor devreye girer ve hafif ağırlık ile dambıl kol ve göbek çalışmaları gerçekleştirip vücudunuzda ki kasları ön plana çıkartabilirsiniz. Ve tabi ki bol bol su içmelisiniz. Bunun yanısıra da günlük 20-30 dakika yürüyüşler yapabilirsiniz.

Sizlere en çok merak edilen sorulara cevap vermeye çalıştım. Lafı da fazla uzatmadan evde en etkili göbek eritme hareketlerine geçmek istiyorum.

Evde en etkili göbek eritme hareketleri

Göbek eritme
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

NOT : Isınma hareketleri yapmadan bu hareketleri yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

1- Yukarıda gördüğünüz hareket göbeği sıkılaştırır ve aynı zamanda kalça ve basenlerde de incelmeyi sağlar. İlk başlayanlar için 3 tekrarlı 5 kez yapmanızı tavsiye ediyorum. İlerleyen zamanlarda 3 tekrar 10 kez yapmanızı tavsiye ederim. En fazla 3 dakika mola vermenizi ve vucudunuzu soğutmamanızı tavsiye ediyorum. Bacağınızı yukarı ittirdiğinizde nefes alın ve aşağı çektiğinizde nefes verin. Hızlı yapmayın olabildiğinde ağır ağır yapmanızı, hissede hissede yapmanızı tavsiye ederim.

Göbek eritme hareketleri

Göbek sıkılaştırma
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

2-Yukarıda gördüğünüz hareket omuzlarınızı, göbeğinizi, kalça ve basenlerinizi çalıştırır. En etkili göbek ve basen eritme hareketlerindedir. Şınav pozisyonunda ellerinizi omuz hizasında açarak sağ elinizi sol omzunuza,sol elinizi de sağ omzunuza değdirmelisiniz. 5 kez hem sağ hem sol yaptıktan sonra bir set daha yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda 10 a çıkartabilirsiniz.Elinizi omzunuza götürürken derin nefes alın ve indirirken nefesinizi verin. Hızlı yapmayın.

Basen eritme hareketleri

Basen eriten hareket
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

3-Yukarı gördüğünüz hareket bacak ve kalça inceltme ve göbek eritme hareketidir. Şınav pozisyonuda ellerimizi omuz hizasında açıyoruz ve dizlerimizi dik bir şekilde öne çekiyoruz. Başımız olabildiğince dik, vucudumuza paralel olmalıdır.Bu şekilde durmakta zorlanırsanız ileriye bakarakta yapabilirsiniz. Sağ ve sol bacağınızı 5 er kez yaptıktan sonra bir set daha yapabilirsiniz. Bacağınızı ileriye çekerken nefes alın ve bırakırken nefes verin.Hızlı yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Göbek ve basen eritme hareketleri

Basen ve göbek eriten hareket
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

4-Yukarıda gördüğünüz hareket en etkili göbek eritme hareketlerinden birisidir. Düz bir göbek istiyorsanız bu hareketi kesinlikle düzenli olarak yapmanızı tavsiye ediyorum. Düz bir zeminde sırt üstü uzantıktan sonra, ellerinizi bacaklarınızla yukarıda dik bir şekilde birleştiriyorsunuz. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken iki durum var. Birincisi dizlerinizi kırmamak, ikincisi de avuç içleriniz hep açık olmalıdır. İlk günlerde 5 er kez 3 set yapar, ilerleyen zamanlarda 10-20 kez 3 set yapabilirsiniz. Yavaş yapmanızı tavsiye ederim. Yavaş yapın 10 kez yapacağınıza 5 kez yapın. Farkı göreceksiniz.

Kalça basen eriten hareket
Evde en etkili göbek eritme hareketleri

5-Yukarıda gördüğünüz hareket göbek eritmekten ziyade basen ve kalça eritme hareketidir. Kadınlar için yağlı göbek bir problemdir ama kalın basenler ve şekilsiz bir kalça daha istenmeyen bir durumdur. Bu hareket ile kalça ve basenleriniz incelecek ve fit bir hale gelecektir. Bu hareketin göbeğe etkisi yok mudur, tabi ki vardır. Yine göbeği de çalıştırır. İnceltir.5 kez tekrar edin, 3 set yapın. İlerleyen günlerde tekrarları arttırabilirsiniz. Sağ elinizi kaldırdığınızda, sol bacağınızı geriye çekin. Sol elinizi kaldırdığınızda sağ bacağınızı geriye çekin ve çekerken nefes alın.Bırakırken nefes verin. Bu harekette de dikkat etmeniz gereken bir nokta da şudur; vücudunuz 90 derece açı ile bu hareketi yapmalıdır. Yani bacaklarınızı ne çok yukarı ne çok aşağı vücutla paralel hareket ettirmelisiniz.

Şimdilik Bilgi Şefi olarak bizim en etkili göbek eritme hareketleri olarak gördüğümüz hareketler bunlar. İlerleyen zamanlarda bu paylaşımı güncellemeyi. Denediğimiz, uyguladığımız diğer hareketleri de listeye eklemeyi sürdüreceğiz. Yazı ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından iletebilirseniz seviniriz. Okuduğunuz,zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Facebookİnstagram ve Twitter sayfalarımızı takip ederek yeni tariflerden ve yöntemlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...