Evde gül reçeli yapmanın püf noktaları

gul receli puf noktalari

Cilde canlılık kazandırmada gülün etkili bir besin olduğu bir gerçektir. Hazır olarak alabileceğiniz gül reçellerini, süpermarket vb. yerlerden aldığımızda çok şekerli olması veya doğal olmayan katkı malzemeleri devreye giriyor. En iyisi reçelleri evde hazırlamaktır. “Gül reçelini evde nasıl yaparım” diyorsanız, gül reçeli yapımında ki püf noktaları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

gul receli puf noktalari nelerdir

Doğal bir antibakteriyel olan gül, vücudunuzu mikroplardan arındırıyor. Gül reçeli olarak tüketildiğinde iltihapları önlemede oldukça etkilidir.

Gül Reçeli Yapmanın Püf Noktaları

  1. Gül yapraklarının tamamını köklerinden ayrıştırın ve bolca suda temizleyin.
  2. Bir kapta gül yaprakları ve şekeri elinizle iyice ezin ve karıştırın. Kabın üzerini streçle sarın ve oda sıcaklığından biraz daha serin bir ortamda sabaha kadar bekletin.
  3. Bir gece serin bir ortamda bekletilen karışımı boş bir tencereye aktarın ve eklemek istediğiniz miktarda ki toz şekerin üzerine limon suyu ilave edin.
  4. Ocağı kısık ateşte yakın ve tencereyi yaklaşık 30 dakika kaynamaya bırakın. Karışımın katı bir hal aldığını gözlemlediğinizde ocağın altını kapatın ve sıcak bir şekilde kavanozlara yerleştirin.
  5. Kavanozları sıcakken dolaba koymayınız. Dışarıda kavanozları soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra dolapta saklayabilirsiniz.
  6. Afiyet olsun.

gul receli yapmanin puf noktalari nelerdir

Bilgi Şefi
Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.