evde uygulayabileceğiniz 3 tiroid tedavisi yöntemi
Sağlıklı Yaşam

Tiroid tedavisinde evde uygulayabileceğiniz 3 yöntem

Tiroid bezi boynun ön bölümünde adem elması adı verilen kıkırdağın hemen altında bulunan kelebek şeklinde bir organdır. Yaklaşık 20 gram ağırlığındadır. Vücudumuz için hayati önemi olan hormonlar salgılar. Vücut metabolizmasından sorumlu ve hormonların üretilmesini sağlayan bir bezdir. Düzgün çalışmayan bezler, vücutta bir çok probleme davetiye çıkarır. Metabolizmanın dengelenmesi için gereken hormonları üretmekle görevli, bir dahiliye ya da genel cerrahi uzmanına görünmeniz sayesinde teşhisi konulacak bir rahatsızlıktır. Uzman doktorlar tarafından teşhisi konulmuş bir hastaysanız evde uygulayabileceğiniz 3 yöntem ile tiroid bezlerinizin çalışmasını düzene sokabilirsiniz. Peki nedir bu yöntemler? Bilgi Şefi olarak bu yöntemleri sizler için araştırdık ve şimdi sizlerle paylaşıyoruz. Evde uygulayabileceğiniz 3 doğal tiroid tedavisi yöntemi sizlerle…

YEŞİL ÇAY ZAYIFLATIR MI? YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI

Evde Uygulayabileceğiniz 3 Doğal Tiroid Tedavisi Yöntemi

1- Elma Sirkesi

Vucudunuzda ki hormonların düzenlenmesinde elma sirkesinin etkisi oldukça fazladır. Elma sirkesi yağ yakar, kilo verdirir ve karbonhidrat kaybetmenize yardımcı olur. Bununla birlikte yüksek kolesterol, diyabet, yüksek tansiyon gibi hastalıklarınızı da kontrol altına alır. Bizim için en önemli faydası ise tiroid bezlerinin doğru çalışmasını sağlar ve tiroid nedeniyle ortaya çıkacak belirtileri kontrol altına alır. Bu tedaviyi uygulamak için her gün 1 su bardağı suyun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip, iyice karıştırarak içebilirsiniz. Kısa sürede bahsi geçen konulardaki değişimi göreceksiniz.

2- Alkali Diyeti

Alkali diyeti stres ve endişenin azalmasını sağlayan bir diyet türüdür. Alkali diyeti ile vücut metabolizmasını güçlendiren yiyecekler tüketirsiniz. Organların genel fonksiyonlarını düzenleyen alkali diyeti, vücuttaki pH seviyesini ve tiroid bezlerinin de fonksiyonlarını düzenler. Özellikle aşağıdaki besinleri öğünlerinizde tüketmeniz önerilir;

  • Soğan
  • Zeytinyağı
  • Zencefil
  • Sarımsak
  • Sebzeler
  • Maydanoz
  • Turunçgiller

3- Keten Tohumu Çayı

Vücuttaki serotonin hormonu azaldığında tiroid bezlerinin de yavaş çalıştığı görülür. Serotonin ruh halinin sağlıklı olmasına yarayan bir hormondur. Vücudumuzda serotonin hormunu azaldığında vücudumuz karbonhidratlı besinler tüketmek ister. Keten tohumu ise bu hissi bastırmanız ve tiroid bezlerinin çalışmasını dengelemeniz için çok iyi bir alternatiftir. Keten tohumunu çayını demleyerek tüketebilirsiniz. Bunun için; 1 bardak kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı keten tohumu ekleyin. Üzerini kapatarak 5-7 dakika kadar demlemeye bırakın. Ardından süzerek çayınızı tüketin.

tiroid tedavisinde evde uygulanabilecek 3 tedavi yöntemi
evde uygulanabilecek 3 tedavi yöntemi

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...