günlük yaşantımızı kolaylaştıracak pratik bilgiler
Pratik Bilgiler

Günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi

Günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi
Günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi

Merhabalar, Bilgi Şefi olarak, günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi ile karşınızdayız. Bu pratik yöntemler ile günlük sorunlarınıza pratik çözümler üretebileceksiniz ve sorunlarınızdan kurtulacaksınız. Hemen hemen her alanda pratik bilgileri derledik. Çiçek sağlığından gıdaya, vücut ile ilgili pratik çarelerden giyime kadar 21 farklı pratik bilgi sizlerle…

Haşlanmış Yumurta Kabuğunu Soymanın Pratik Yöntemleri

Günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi

1) Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa vidayı takmadan önce, vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı öyle takın.

2) Eğer ayaklarınız çok ısınıp şişiyorsa onları saatlerce sıcak suda bekletmeyin, aksine kolonya ile ovalayın. Bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeyecektir.

3) Eğer ayaklarınız çok hassas ise, sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa, her sabah bir kaç damla zeytinyağı ile ovalayın.

4) Pancarın bıraktığı mor renkten kurtulmak için ellerinizi limonla ovalayın.

5) Banyo aynalarının buğulanmasını önlemek için diş macununu sulandırarak yüzeye sürün.

6) Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.

7) Makasınızı bilemek istiyorsanız, zımpara kağıdı kesin.

Denenmiş pratik bilgiler

8) Pamuklu giysilerinizin çekmemesi için ilk yıkamada bir gece soğuk suyun içerisinde bekletin, sonra yıkayın, çekmeyeceklerdir.

9) Dirsek ve topuklarınızın sertleşmesini istemiyorsanız, bir dilim limon ile ovun. Böylece yumuşacık olacaklardır.

10) Yeni bir tava satın aldığınızda ilk önce içinde bir miktar sirke kaynatın. Bu işlem ilerde kızartmalarınızın tavaya yapışmasını önleyecektir.

11) Güllerin çok çabuk solmaması için vazodaki suyun içine aspirin atın.

12) Sinek ya da böcek ısırdıysa kaşıntı ve acıdan kurtulmak için o bölgeye yarım çiğ patates bastırın.

13) Çatlayan, çizilen seramikleri kaynattığınız süt dolu bir tencerede bekleterek tamir edin.

14) Halıdaki sigara yanıklarından,­yanık­ y­er­ler üzerinde zımpara kağıdı ile dairesel hareketler yaparak kurtulabilirsiniz.

15) Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde iz bırakır. Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesinibekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. İzden eser kalmadığını göreceksiniz.

16) Fermuarlı giyeceklerinizi çamaşır makinesine koymadan önce kapalı olup olmadığını kontrol edin. Açıksa zedelenebilirler.

17) Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun. Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.

18) Satın aldığınız plastik ve cam eşyalarin üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

19) Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun. Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktır.

20) Bez pabuçların temizlenmesi sorun oluyor ise pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun. Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinasında yıkayın. Yeni gibi olacaklardır.

21) Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelere portakal, limon ve dilediğiniz meyve parçacıkları yerleştirirseniz dekoratif buzlar elde etmiş olursunuz.

Facebookİnstagram ve Twitter sayfalarımızı takip ederek yeni tariflerden ve yöntemlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

günlük hayatı kolaylaştıran 21 pratik bilgi
gündelik hayatımızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...