Haşlanmış Yumurta Kabuğunu Soymanın Pratik Yöntemleri 1 – haslanmis yumurta nasil soyulur
Pratik Bilgiler

Haşlanmış Yumurta Kabuğunu Soymanın Pratik Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar, Bilgi Şefi olarak sizlere haşlanmış yumurtanın kabuğunu soymanın pratik yöntemlerinden bahsedeceğiz. Artık haşladığınız yumurtayı soyarken yumurtayı parçalamaya,dağıtmaya son! Haşlanmış yumurta kabuğunun kolayca ayıklanması için anlatacağımız bir kaç pratik bilgiyle siz de haşladığınız yumurtanın kabuğunu kolayca ayıklayabileceksiniz.

Soğuk Suda Bekletmek

Aslında bir çoğunuz bu durumdan haberdar.Kimimiz annemizden kimimiz ablamızdan veya komşudan illa ki bu yöntemi uygularken görmüşsünüzdür.Bu amaç için kullanıldığını biliyor muydunuz?Kaynar suda haşlanan yumurta, uygun kıvama geldiğinde altını kapatıyoruz ve sıcak suyu bir kaba boşalttıktan sonra(kaynar suyu direk lavaboya dökmeyin, boruları eritir) haşlanmış yumurtamızı soğuk suda bir süre bekletiyoruz ve yumurta ılık-soğumak üzereyken kabuğunu kolayca ayıklıyoruz.

Tuz,Karbonat veya Sirke Eklemek

Yumurtayı haşlarken, yumurtada ki mikroplar kırılsın diye bir çoğumuz biraz tuz ekeleriz.Tuz aynı zaman da yumurtanın kolay ayıklanmasını da sağlamaktadır.Aynı şekilde, karbonat ve sirkeyi de haşladığınız suya biraz eklerseniz yumurtalarınızın kolayca ayıklandığına şahit olacaksınız.

Çatlatın

Haşlanmış yumurtayı sert bir zemine hafifçe vurarak çatlatın ve daha sonra avuç içinizle ovalayın.Yumurtanızı bu şekilde çok daha kolay bir şekilde ayıklayabilirsiniz.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...