Hızlı Yağ Yakmanın 9 Yolu

İnsan vücudu dikkat çekici bir şekilde uyarlanabilir bir makinedir. Yıllarca ve on yıllarca süren ihmal,  çok yağlandıktan sonra vücudunuzun yağ oranı tavan yapmış olsa bile, bu kadar çok yağı aldığınız uzun yıllardan çok daha kısa ve hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz. Bu anlamda, daima  zaman senin yanında! Hızlı yağ yakmak zor fakat asla imkansız değildir.

Bilgi Şefi ‘nin Uygulanması kolay olan bu dokuz ipucuyu uygulayın ve gelişmeyi çabucak farkedin.

  1. Tartılardan Kurtulun

Kas kazanabilmeniz ve yağ yakabilmeniz için hızlı yağ yakmanın 9 yolu ‘nu  takip etmeyi asla bırakmayın! Sürekli tartıya çıkmak stresinizi artıracak ve moralinizi bozacaktır. Vücut kompozisyonu ve aynada nasıl göründüğünüz, tartıların söylediğinden daha önemlidir.

Sıkı çalışıp doğru beslenip beş kilo kas üretip beş kilo yağ kaybedersiniz ve tartılar ne söyler? Hala aynı Sinir bozucu, iyi ilerleme kaydetmiş olsanız bile. Teraziyi kılavuz olarak kullanın, fakat aynaya nasıl baktığınızı, nasıl hissettiğinizi ve kıyafetlerinizin nasıl uyduğunu görmek  ilerleme için daha iyi göstergelerdir.

  1. Kalorilerinizi Yavaş Yavaş Azaltın

Yağ kaybetmek istiyorsanız, çok büyük kaloriyi bir anda kesmeyin. Bu, vücudunuzu açlık moduna sokar, metabolizmanızı yavaşlatır ve yağları yakmayı zorlaştırır.

Metabolizmanın yavaşlamasını önlemek ve vücudunuzun en uygun oranda yağ yakmasını sağlamak için, her iki haftada bir günlük kalori ihtiyacınızı yavaş yavaş azaltın. Birden asla kesmeyin. Bilgi Şefi hızlı yağ yakmanın yollarından birinin kesinlikle bu olduğunu tavsiye ediyor.

  1. Günlük Kalori Miktarınızı Değiştirin

Vücudunuzu yenmek ve metabolizma hızınızı düşürmeden vücut yağını kaybetmeye devam etmenin başka bir yoludur.

Her gün aynı miktarda kalori almak yerine, birkaç günde bir kalori alımınızı değiştirerek açlık mekanizmasını kontrol altında tutun ve yağ yakmaya devam edin.

Diyet sırasında her gün aynı kaloriye bağlı kalırsanız, çok fazla vücut yağını yakamazsınız vücudunuz metabolizma hızını düşürerek ayarlar. Her şey hormonlarla ilgili.

Leptin seviyeleri yüksek olduğunda, metabolik hızınız yüksek kalır; Leptin seviyeleri düştüğünde, metabolik hızınız da ona göre ayarlanır.

Kaloriler düşük ve sabit olduğunda, leptin seviyeleri düşer ve metabolizma hızı düşer. Bazı günlerde daha yüksek kalori almak ve diğerlerinde daha düşük kalori almak, leptin seviyesini yüksek tutmaya yardımcı olur. “

  1. Ağırlıklar İle Tren

Direnç eğitimi yağ kaybına çeşitli şekillerde yardımcı olur. Ağırlık çalışması kendisi kalori yakar. Çalışmalar ayrıca, aerobik egzersizin aksine, ağırlık egzersizinin egzersizden sonra 39 saate kadar istirahatte yaktığınız kalorileri artırdığını gösteriyor.

Ayrıca, vücudunuzda ne kadar kas varsa, her gün daha fazla kalori yakarsınız.

Amacınız yalnızca vücut yağını kaybetmek olsa bile, ağırlıklar ile antrenman yapmanız gerekir. Bu, kaybettiğiniz herhangi bir ağırlığın kaslanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

  1. Yüksek Yoğunluklu Aralıkları Egzersiz Yapın

Bu, kısa dinlenme süreleri ile kısa süreli yüksek yoğunluklu bir egzersiz süresinin değiştirilmesi anlamına gelir.

Sonuç: daha kısa sürede daha iyi sonuçlar.

En sevdiğim aralıklı yöntemlerden biri ip atlama. Bu konuda biraz pratik yapmanız gerekebilir. Kısa bir ısınmadan sonra, 10-20 saniye boyunca olabildiğince hızlı bir şekilde ip atlayacağım. Bu arada aralıklarla önce mutlaka ısının. Kondisyonunuz iyi  değilse  , düşük veya orta yoğunlukta kardiyo ile başlayın. Ayrıca doktorunuza danışabilirsiniz.

  1. Sağlıklı Yağlardan Daha Fazla Tüketin

Yeterince iyi yağların tüketilmesi, yağ kaybetmenize, kas yapmanıza ve egzersizlerinizden daha hızlı iyileşmenize yardımcı olur. Sağlıklı yağlar, kalbiniz için iyi olmak üzere, sayısız sağlık yararına da sahiptir.

  1. Kesilmiş Karbonhidrat

Karbonhidrat alımınızı azaltmanız – özellikle şeker ve nişastalar – yağ kaybetmeye çalışırken size yardımcı olacaktır. Tükettiğiniz karbonhidrat yulaf ezmesi ve sebzeler gibi kaynaklardan gelmelidir. Karbonhidrat alımınızın zamanlaması da yağ yakmayı etkiler.

  1. Proteininizi Artırın

Artan protein alımı metabolizma hızına yardımcı olur. Hızlı yağ yakma. Aslında, protein yerken vücudunuz yağ veya karbonhidrat sindirdiğinizden daha fazla kalori yakar.

Bu, Amerikan Fizyoloji Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada, daha fazla protein yemenin yağ yakıcı etkilerinin neden doğrulandığını açıklayabilir. Bir gruba yüksek proteinli bir diyet uygulandı (günde vücut ağırlığının kilogramı başına sadece 1 gramdan fazla), ikinci grup ise BKİ’nin düşük önerisine (önerilen diyet yardımı) daha yakın bir miktar tüketti. Yüksek protein diyeti yiyen grup en fazla yağı yaktı.

Evet, doğru okudunuz, Grasshopper: Birçok diyetisyen, sadece yüksek proteinli bir diyet yaparak, egzersiz yapmadan kas kütlesi kazandılar.

  1. Günde 6 Küçük Yemek Yiyin, 2-3 Ziyafet Değil

Vücudunuza kas inşa etmek ve yağ yakmak için gerekli besinleri sağlamanızı sağlayacaktır. Tek seferde yüksek kaloriler yemek metabolizmayı yavaşlatacak ve hızlı yağ yakımına engel olacaktır. Böylelikle Dinlenirken metabolik hızınız artar. Ayrıca, vücudunuzun öğünler arasında çok fazla zaman geçtiğinde meydana gelebilecek olan “açlık” moduna girmesini önler.

Bilgi Şefi  derki sürekli şikayet edip durmaktan vazgeçin öncelikle hızlı yağ yakmanın 9 yolunu deneyin aksatmadan sırıtmadan sonra kendinizi gün geçtikçe aynada izleyin mutlaka başardığınızı göreceksiniz. Başarmanın verdiği haz ile daha büyük şeyler başarabileceksiniz Hoşça kalın.