hurma diyeti
Diyet

Hurma Diyeti İle Ayda 10 Kilo Verin

Sağlıklı bir şekilde zayıflayıp, incelmek birçoğumuzun hayalidir. Fazla yağların en çok biriktiği bölgelerin başında ise karın ve bel geliyor çünkü buralar vücudun en önemli yağ depolarındandır. Bu yağlardan kurtulmak için İnternette ve başka kaynaklarda bolca bilgi bulunmaktadır lakin Hurma Diyeti doğal olması ve kısa sürede bile çok etkili sonuçlar verdiği düşünülürse en iyi diyet yöntemlerinin başında gelecektir.

hurma diyeti
doğal yoğurtlu hurma diyeti

Hurma Diyeti ile Kilo Vereceksiniz

 Eğer siz de zayıflamak istiyor fakat aynı zamanda sağlıklı bir beslenme programını izlemek istiyorsunuz Hurma Diyeti tam size göredir. Size verilen besleme programını izlememenin yanında yeşil çay tüketmeye özen göstermek ve gün içinde 1 saatlik spor  yaparak kendiniz de inanamayacağınız kadar etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Yalnızca 10 gün kadar kısa bir müddetten sonra çoğu yağlardan oluşan 2 ile 3 kilodan kurtulmanızı mümkün kılan hurma diyeti, farklı süt ürünlerinin tüketilmesine açık olmasıyla da kazanç sağlar. Hurma gibi yoğurt ağırlıklı da bir menü sunan bu diyette manda, keçi gibi farklı hayvanların yoğurtlarını tüketmek yağ yakıcı olduğu kadar bağışıklık sisteminizi güçlendirecek etkilerde sağlamaktadır.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Gün içinde farklı zamanlarda özelikle metabolizmanın yavaşlamaması için ara öğünlerde  3 kase yoğurt ve 21 adet hurma tüketilmesini zorunlu tutan bu diyet hem genel bir zayıflama hem de göbek bölgesindeki yağlarda erimeyi sağlar. Çoğu diyetisyen tarafından denenerek kabul edilmiş ve başarılı neticeler gözle görülür etkiler sağlamış olan bu diyet içerisinde yoğurdun az yağlı olarak ve olması gerektiğine dikkat çekiyoruz. Doğal üretim ve az yağlı yoğurt bulamayanlar için en azından kaymayı sıyırmaları önerisinde bulunabiliriz.

Hurmaları  tüketirken daha düşük bir kaloriye sahip olması için diyetin öncesinde bahsettiğimiz bu 21 adet hurmayı bıçak yardımıyla ikiye kesip sonrasında ılık su dolu bir kaba koyun. Su içerisinde bekledikçe hurmanın sindirimi kolaylaştıran laksatif etkileri artacaktır. Aynı zamanda sizi gün içerisinde daha uzun süre tok tutacaktır.

Hurma Yoğurt Diyeti Listesi

Hurma yoğurt diyeti yapanlar için herhangi bir ara öğün şartı bulunmuyor. Ancak gün içerisinde bolca sıcak su tüketmek ve 3 ila 4 fincan kadar da yeşil çay içmek gerekiyor. Bu diyetin öğünlerine gelirsek listeler şu şekilde:

hurma diyeti
bir ayda tam 10 kilo ver

Kahvaltı:

  • 1 kase yağsız yoğurt
  • Üzerine tarçın serpilmiş 7 adet hurma
  • 2 adet yumurta
  • 2 adet tam buğday ekmek

Öğle yemeği:

  • 200 gram tavuk eti yada kırmızı et
  • 100 gram bulgur pilavı yada tam buğday ekmek
  • 1 kase yağsız yoğurt
  • Üzerine tarçın serpilmiş 7 adet hurma

Akşam yemeği:

  • 1 kase yağsız yoğurt
  • Üzerine tarçın serpilmiş 7 adet hurma
Hurma Diyeti
doğal yoğurtlu hurma diyeti

Hurma Yoğurt Diyeti Zararlı mı?

Hurma diyeti uygulayanlar için gün içerisinde maksimum 21 adet hurma tüketme hakkı söz konusudur. Bu sayının üzerine çıkılması halinde bağırsakların aşırı eylemi ile karşılaşılıp emilim sorunları yaşanabilir. Kalsiyum ve D vitamini bakımından zengin bir besin olan yoğurt ise asla aksatılmaması gereken ve diyetin en önemli ikinci kısmını oluşturan besin kaynağıdır. Diyet esnasında kemiklerin korunması adına bu besinin aksatılmaması büyük önem taşırken yoğurt ve hurma ikilisi haricinde herhangi bir besin tüketilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Ve öğle yemeklerinde protein ve karbon hidratlı besinlerinde alınması gerekir aksi takdirde protein ve karbonhidrat azlığından dolayı sağlıksız bir diyet sürdürmüş oluruz.

Bilgi Şefi olarak sizinle hurma diyetini paylaştık siz ziyaretçilerimiz için daima güzel içerikler paylaşmayı deniyoruz. Kendinize iyi bakın, hoşça kalın.

bir ayda 10 kilo verdiren diyet
bir ayda 10 kilo verdiren diyet

Bunlar da hoşunuza gidebilir...