Kalıcı ve sağlıklı zayıflatan bir haftalık diyet listesi 1 – haftalik diyet listesi
Diyet

Kalıcı ve sağlıklı zayıflatan bir haftalık diyet listesi

Çağın hastalığı olan obezite ile hemen hemen her birey günümüzde tanışmıştır. Hatta obezite artık çocuk yaşta kendini göstermeye bile başladı. Kimi bireyler çareyi spor salonlarında, kimileri güvenilir olmayan kimyasal ilaçlarda, kimileri ameliyat masalarında, kimileri ise sağdan soldan duyduğu diyetlerle bu sorununa çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bilgi Şefi olarak bu karmaşıklığı gidermek için bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik. Düzensiz spor ve gereksiz yere harcanan bir ton para, sağlığını bozan kimyasal sözde zayıflatan ilaçlar, hayati riski olan ameliyatlar ve sağdan soldan duyma güvenilir olmayan diyet listelerini artık uygulamaktan vazgeçin. Bilgi Şefi olarak kalıcı ve sağlıklı zayıflatan diyet listeleri ile hem fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız hem de verdiğiniz kilolardan sonra kalıcı olarak hedeflediğiniz kiloyu koruyacaksınız. Kalıcı ve sağlıklı diyetler ile karşınızdayız…

Kalıcı ve sağlıklı zayıflatan bir haftalık diyet listesi 2 – diyet uygularken puf noktalar

Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

  1. İçeceklerinize(sabah içeceğiniz açık çay vb.) bir kaç damla limon damlatabilirseniz yağ yakımınız hızlanır.
  2. Kızartmalardan kesinlikle uzak durmalısınız.(Kendinize ödül olarak haftada maksimum 1 kez ayrıcalık yapabilirsiniz.)
  3. Ara öğünlerde su tüketmeyi unutmayın. Özellikle öğüne başlamadan 30 dakika önce ekstra bir veya iki su bardağı su içmenizi tavsiye ederim.
  4. Öğlen tavuk,balık veya dana etini az miktarda tüketmenizi tavsiye ederim.(tadımlık gibi)
  5. Mutlaka mevsimlik meyveleri tüketin, mevsimi olmayan meyve ve sebzelerden kaçının.

Kalıcı ve Sağlıklı Zayıflatan 1 Haftalık Diyet Listesi

Sabah(07.00-9.00): Haşlanmış yumurta(1 veya max 2), yağsız beyaz peynir(kibrit kutusu kadar), domates, salatalık, zeytin, üç yemek kaşığı yulaf ezmesi, açık şekersiz çay(1 bardak), kepek veya çavdar ekmeği(1 dilim)

Ara Öğün(10.00-10.30): 750ml su(yavaş yavaş için), bir avuç kavrulmamış kuruyemiş veya şekersiz 1 fincan Türk kahvesi

Öğlen(12.00-14.00): Yağsız veya az yağlı yoğurt(1 küçük kase), bir-iki adet ceviz, yeşil elma, haşlanmış tavuk göğsü,balık(yarım porsiyon) ya da 3-4 adet köfte

Ara Öğün(15.00-15.30): 750ml su(yavaş yavaş için), mevsimlik bir kaç adet meyve

Akşam(17.00-19.00): Sebze yemeği(1 tabak maks 2), yağsız az tuzlu salata, sade az acılı bulgur pilavı(1 tabak)

Ara Öğün(21.00-21.30): 750ml su(yavaş yavaş için), 1 bardak ballı yağsız ılık süt

Bu diyet ile hem aç kalmayacaksınız hem de vücudunuzun sağlık dengesini bozmayacaksınız. Kalıcı olarak kilo verecek ve hedeflediğiniz kiloya ulaştıktan sonra kilonuzu koruyacaksınız. Bu diyet ile spor yapmak için kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...