detoks suyu kereviz sapı suyu tarifi
Besinlerin Fayda ve Zararları

Kereviz Sapı Suyu Detoks Suyu

Son günlerde Kim Kardashian, Miranda Kerr gibi fenomenlerin tükettiğini açıkladığı bu mucizevi karışım, gerçekten de bir çok soruna çözüm olabilir mi? Kerevizi olduğu gibi tüketmek zor olabilir. Kereviz sapını tüketmek sizlere zor geliyorsa suyunu tüketmek daha kolaydır. Kereviz sapı suyu o kadar faydalı bir içecek ki size diğer meyve sularını unutturacak.

detoks suyu kereviz sapı suyu tarifi
detoks suyu kereviz sapı suyu tarifi

Kereviz, sindirim sisteminden dolaşım sistemine, göz sağlığından kilo vermeye kadar vücudumuzun birçok bölgesi için yararlı bir sebzedir. Kereviz sapından hazırlanan su; A, C, K vitamini, potasyum, folik asit ve folat vb. yararlı vitamin ve mineral içermektedir.

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kerevizin sapı, robot yardımıyla parçalanır. Daha sonra tülbent yardımı ile suyu süzülür ve en son içerisine bir limon sıkılıp tüketilir.

Kereviz Suyu Faydaları

Kereviz sapı suyu ile kronik hastalıklardan kurtulabilirsiniz ve daha birçok hastalık üzerinde de çare olup olmadığı konusunda bilim insanları tarafından denemeler yapılıyor. Bilim insanlarının çalışmaları neticesinde, amansız hastalık olarak nitelendirilen kronik otoimmun hastalıkların (otoimmun hepatit, lupus, fibromiyalji, romatoid artrit, lyme, diyabet, diyabet, migren, vertigo vb.) doğru beslenmeyle birlikte günlük olarak kereviz sapı suyu tüketimiyle önüne geçildiği araştırmalar sonucundan bulgulanmaktadır.

İçerisinde yer alan enzimleri sayesinde, mide asidininin düzenli çalışmasında dengeleyici rol oynuyor. Düzenli olarak tüketildiğinde, her sabah kahvaltıdan önce 1 bardak içilen kereviz suyu mide asidini yoluna koyarak daha etkili ve hızlı sindirim sağlıyor ve daha çok yağ yakımını tetikliyor. Kereviz suyu tüketildikten sonra mide asidinin düzenlenmesiyle daha iyi sindiren mide ile görevini düzenli yapan bağırsaklar daha etkili ve hızlı çalışıyor.

Kerevizin faydası bununla da bitmiyor. Bununla birlikte vücuda canlı elektron aktarıyor. (Alkalizasyonu sağlıyor) Bir diğer değişle detoks sürecini başlatıyor. Detoks ile hem vücuttaki fazla toksinleri ve dolayısıyla ödemi attıran kereviz suyu, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Atılan toksinlerle karaciğer işlevini daha rahat yerine getirebiliyor ve yükü de hafifliyor. Bununla birlikte cildinizi parlatıyor ve daha canlı bir cilde kavuşuyorsunuz.

Detoks Suyu

  1. Kabızlık sorununun çözümünde etkili. İçerdiği vitamin, mineral ve antioksidan maddelerden ötürü kansere karşı koruyucu, kronik rahatsızlıkları iyileştirici etkileri gözlenebilir.
  2. C vitamini yönünden zengin ve bu yönüyle immün sistemimizin desteklenmesini sağlar.
  3. Karaciğeri temizler, vücutta iltihap oluşmasını engeller, bağışıklığı kuvvetlendirir, ödem atar, vitamin ve minerallerden de zengin.

Besinler hakkında daha çok bilgi almak ve sağlığa yararlı besinleri takip etmek için, “Besinlerin Fayda ve Zararları” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Facebook, İnstagram ve Twitter sayfalarımızı takip ederek yeni tariflerden ve yöntemlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

Kereviz sapı suyu faydaları nelerdir
Kereviz Sapı Suyu Detoks Suyu

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...