Kilo Veremeyenlere Motivasyon 1 – kilo veremeyenlere motivasyon
Motivasyon

Kilo Veremeyenlere Motivasyon

Kafandaki Ağırlıklardan Kurtulmadan Vücudunda ki Ağırlıklardan Kurtulamazsın!

Merhabalar, bilgisefi.net ailesi olarak; “Kilo vermek için herşeyi yapıyorum ama kilo veremiyorum” diyenler için motive edici bir yazı kaleme almaya karar verdik.

Bilgisayarın kapatma düğmesi dışında kapanması, bilgisayarın anakartını dolayısıyla bilgisayarın kendisini bozabilir!

Yanlış tedavi hastanın sağlığını tehlikeye sokabilir!

Kıymetli arkadaşlar, yoksa kilo veremiyorum diyip üzülüyor musunuz? Derhal bu üzüntüye son verin ve bu yazıyı dikkatle okuyun.

Şunu kafanıza iyice kazıyın: Hayatta her şey psikolojiktir. Her şey kafa da başlar.İlk önce kafa da ne yapacağına karar vereceksin.İşi kafa da bitireceksin. Devamında da düzen,sabır ve istikrar. Öflemeden,pöflemeden…

Azmedeceksin. Çalışacaksın ve acının ne olduğunu unutacaksın.Kafandan silip atacaksın. Zor durumlarda tünelin sonunda ki ışığı düşüneceksin. İnsanların senin değişimin ile değiştiklerine şahit olacaksın.

Bu dünya da dış görünüş bir çok açıdan önemlidir.Bunlardan en önemlisi, hayatta ki konumun. İnsanlar, dış dünyaya güzellik yansıttığına şahit olduklarında seni daha çok dinleyecekler.Sana daha çok özen gösterecekler ve bir anda arkaplanda kalmış insan olma modundan çıkacak ve hayatta güzel bir konuma geçeceksin.

Sanıldığı Kadar Zor Değil

Kilo vermek zor değil, kiloyu korumak zor.Herkes kilo verebilir ama herkes kilosunu koruyamaz. Başarı isteyenler önce görünümünden başlar ve daha ilk adımlarında büyük bir başarısızlığa adım atmış olurlar. İlk adım kafamızda ki ağırlıkları hafifletmek!

Zayıfladıktan Sonra Ne Olacak?

Zayıfladıktan sonra eski sen olmayacaksın. İlk önce kıyafetlerin değişecek. Sonra istemsizce resim çekinmeye başlayacaksın.O aynanın karşısına çıkmaya korkan kişi, evet sen sen… Sen sürekli resim çekinmek isteyeceksin, çünkü kendini çok mutlu hisseceksin. Özgüvenin yerine gelecek.İnsanlarla konuşmaların değişecek, belki seni kıskanan insanların sayısında ufak bir artış olabilir ama insanlar ulaşamadığını kıskanırmış. Belki zamanında sizi reddeden kişiler kapınızda pervane olacaklar.Dışarıya çıkmak, dolaşmak, gezmek isteyeceksiniz ve sizi temin ederim ki bütün bunları büyük bir zevkle yapacaksınız.

Karar Sizin!

Ya sürekli enerjisi olmayan, her geçen günü bir önceki günü aratır bir hayat yaşayacaksınız, insanların mutluluk pozlarını iç çekerek izleyecek,like atacak,yorumlayacaksınız ya da başkalarının mutluluğunu takip eden değil, takip edilen ne yaptığı merak edilen bir insan olacaksınız. Kendinden emin, güzel ve başarılı bir insan. Kim istemez ki? Çok mu zor, hayır! Çok mu geç, hayır! Sadece başlaman gerekiyor ve kafanda “ben yolun sonunu görebiliyorum dostum.Yolun sonu çok güzel!” diyeceksin.Gerisi düzenli spor, yeme-içme düzeni ve uyku düzeni.

Engelleri Kaldırın!

Utanç duygusunun kökünü kazıyın. Utanmak yok, çalışmak var. Dışarıda her gün 30 dakika yürümeniz gerekecekse, yürüyeceksiniz! Hem de başınız dik. Podyumda yürüyormuşcasına… Sabah kahvaltısında yaparken(1 kaç adet zeytin, peynir, domates,açık çay vb.) dünyanın en güzel kahvaltısını yapıyormuşcasına… Su içerken sanki dünyanın en güzel, en tatlı iksirini içiyormuşcasına… Engeller kafa da başlar.Kafanızda ki ağırlıkları hafiflettiğinizde göreceksiniz ki aslında başarmanız için hiçbir engel yok! Tek engel sizdiniz ve o şişman insanı nakavt ettiniz!Engeli yok ettiniz. Ve sonunda da başardınız.

 

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.