Kurumuş kan lekesini temizleme yöntemleri 1 – kan lekesi nasil temizlenir
Pratik Bilgiler

Kurumuş kan lekesini temizleme yöntemleri

Temizlemekte en çok zorlanılan, çamaşır makinelerinde bile tamamiyle temizlenmediği görülen kurumuş kan lekesini bir kaç basit adımda, herkesin rahatlıkla yapabileceği yöntemlerle elbiselerden, koltuktan, halıdan vb. temizlemenin yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Kurumuş kan lekesini nasıl çıkartırız diyorsanız yazımızı okumaya devam edin ve bu yöntemlerle kurumuş kan lekesi sizin için problem olmaktan çıksın.

Kurumuş kan lekesini temizleme yöntemleri 2 – kan lekesi temizleme

Diş Macunu ile Kurumuş Kan Lekelerini Çıkartın

Kurumuş kan lekelerini çıkartmada en etkili yöntemlerin başında gelen diş macunu, bir çok probleme çare olduğu gibi bu sorunumuzun çözümünde de pratik bir çözüm yöntemidir. Kurumuş kan lekesinin olduğu bölgeye diş macununu sürün ve yaklaşık 10-15 dakika sonra diş macununu koltuk,halı vb. lekenin olduğu yerden bir bez yardımıyla çıkartın. Leke kısa bir süre sonra ortadan kalkacaktır.

Beyaz Sirke ile Kurumuş Kan Lekeleri Çıkartın

Sirkenin bir çok kullanım amacı vardır. Kimisi yüzüne bakım için kullanır, kimisi yemekte. Peki beyaz sirkenin kurumuş kan lekelerini çıkarttığını biliyor muydunuz? Hem de çok pratik. Kurumuş kan lekesi olan bölgeye yarım çay bardağı kadar beyaz sirkeyi dökün ve leke çıkana kadar bekleyin.

Kurumuş kan lekesini temizleme yöntemleri 3 – Yataktaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Tuzlu Su ile Kurumuş Kan Lekelerini Çıkartın

Tuz ve suyu bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve kan lekesinin olduğu bölgeye sürün. Leke çıkana kadar, lekenin bulunduğu bölgeyi sünger vb. malzemeler ile ovalayın.

Soğuk Su ile Kurumuş Kan Lekelerini Çıkartın

Eğer kan lekesi yeni bulaşmışsa kurumadan önce üzerine soğuk su dökerek temizleyebilirsiniz.

Kurumuş kan lekesini temizleme yöntemleri 4 – kurumus kan lekesi temizleme yontemleri

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...