Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye 1 – evlilik e1566770671427
Evlilik

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

Mutlu bir evlilik için ne yapıyoruz? Bir günlük seyahat  için haftalarca plan yapıyoruz, tek bir öğün yemek için saatlerce düşünüyoruz fakat hepsinden fazla saadet alacağımız evliliğimizin sürdürülmesi için ne plan yapıyoruz ne düşünüyoruz. Sonuç olarak sağlıksız evlilikler yaşıyoruz. Mutlu bir evlilik için 10 tavsiye mutlaka evliliğinize ve ilişkinize iyi gelecektir. Bilgi Şefi olarak bilimsel araştırmaların sentezini çevirerek siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.  Mutlu bir evlilik, sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeniz için elzemdir.

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye
Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

1)Birbirinizle Zaman Geçirin

Evlilik ilişkilerinin güçlenmesi için birlikte zaman geçirin. Düzenli ve kurallı zaman geçirmeyi beklemeyin eşinizle bir solukta başka diyarlara gidin eğlenceli vakitler geçirin. Birlikte geçirdiğiniz zamanın artışına paralel olarak ilişkinizin yakınlığı da artacaktır.

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye
Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

2)Tartışmalarda Anlaşmayı Öğrenin

Tartışma , herhangi bir ilişkinin normal bir parçasıdır. Bununla birlikte, yoğunluğunun artacağı, duygusal ve bazen fiziksel olarak güvensiz yaşayacağınız noktalar vardır. Bir ilişkide sorunları çözmek, sorunlarınızın ne olduğunu ve bunları nasıl tartışacağınızı anlamakla başlar. Tartışmalarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak birçok kaynak var. Bu kaynakları kullanmak, sizin ve eşinizin ne kadar güvende hissettiğini korumada uzun bir yol kat edebilir.

3)Birbirinizi Daima Saygı Gösteri

Çiftler birbirine saygı duymadığında, genellikle ilişkiler olumsuz alışkanlıklara girer. Araştırmalar hiçbir şeyin eleştirilerden ve tartışmalardan daha hızlı bir şekilde zarar veremeyeceğini göstermektedir. Eşinize kendinize davranılmasını istediğiniz gibi davranmak , bağınızı güçlendirecektir. Eşinize iltifat etmek, eşinize  saygı göstermenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye
Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

4)Samimiyeti Keşfetme

Evlilik samimiyeti, ilişkinizi yepyeni bir zevk ve yakınlık düzeyine taşıyabilir. Bununla birlikte, yakınlığın her zaman cinsellik anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir. Yakınlığın sıklıkla unutulmuş bir yönü duygusaldır. Duygusal bir samimiyet örneği, eşinizin yargılama veya alay etme korkusu olmadan duygularını paylaşması için güvenli bir alan yaratmaktır. Duygusal ve fiziksel mahremiyet arasındaki farkı ve her birinin en uygun olduğu zamanı öğrenin. Eşinize diğerine gerçekten ihtiyaç duyduklarında başka bir tür önermek ilişkinizde sorun yaratabilir.

5)Ortak İlgilerinizi Keşfedin

Çiftler, benzer ilgi alanlarını paylaştıklarında gelişirler. Bu, her bir ortağın her faaliyetten zevk alacağı anlamına gelmez, ancak daha fazla paylaşım ve uzlaşma fırsatı sunar. İşleri ayrı ayrı yapmak fena değil ama sağlıklı evlilikler için ortak çıkarlar önemlidir. Ortak ilgi, birlikte yemek pişirmek veya yeni yiyecekleri birlikte yemek, yürüyüşe çıkmak veya kart oynamak olabilir. Amaç, ailenizin dışında ikinizin de tadını çıkarabileceğiniz bir şeylere sahip olmak.

Aile bağlarınızı kuvvetlendirin!

Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye
Mutlu Bir Evlilik İçin 10 Altın Tavsiye

6) Bir Manevi Bağlantı Oluşturma

Birçok çift, bir tür manevi bağlantıyı paylaştıklarında daha da büyür. Bu birçok farklı şekilde yapılabilir. Örneğin, bir çay bahçesine, aile yakınına veya camiye bağlı olarak ya da meditasyon yoluyla ya da sadece doğada vakit geçirerek ya da sohbet ederek olabilir.

7) İletişiminizi Güçlendirin

Birbirinizle konuşma ve dinleme yeteneği, sağlıklı bir evliliğin anahtarlarından biridir. Eşinizin asla ne düşündüğünüzü veya hissettiğinizi bildiğini varsaymamalısınız. Eşinize neler olduğunu söyleyin – ve bir eş olarak ne zaman dinleyeceğinizi öğrenin. Eşinizi gerçekten dinlemeyi öğrenmek, pratik gerektirebilecek bir beceridir. Kitaplar, evlilik eğitimi atölyeleri ve çevrim içi kurslar gibi birçok kaynak bulunmaktadır. Bu seçeneklerin tümü, çiftlerin daha etkili iletişim kurmayı öğrenmelerine yardımcı olabilir.

8) Birbirinizi Affedin

Kendisi henüz yapmadıysa, eşiniz sizi inciten, sinirlendiren veya üzen bir şey yapacak nihayetinde insan. Tahmin et ne oldu, sen de aynısını yapacaksın! Bazen bir tartışma veya yanlış anlamadan sonra bile bilerek bile olabilir. Bağışlama, özellikle de hiç kimse mükemmel olmadığı için evlilikte aldatıcı ama önemli bir erdemdir. Eşinize bir kaç hata yapması için izin verin, çünkü siz de kendinize ait bir şeyler yapacaksınız. Bir hata yaparken, özür dilemek ve sorunları çözmek için hızlı hareket edin. Bunu yapmak, bağışlamayı teşvik etmeye ve evliliğinizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

9)Birbirinizin İyi Yönlerini Arayın

Eşinizle tanıştığınızda, onun mükemmel niteliklerinin bir kısmına aşık oldunuz. Ancak zaman içinde, bu niteliklere ilişkin görüşünüz değişmiş olabilir. Örneğin, tanıştığınızda para biriktirmek konusunda gerçekten iyi olduğunu düşünüyor olabilirdiniz. Şimdi sadece cimri olduğunu düşünüyorsun! Aslında sizi refahla yaşatabilmek için tasarruf ettiğini bilin.

10)Paylaşmak

Yukarı da saydığımız maddelerden en önemlisi olarak nitelendirebiliriz. Zira paylaşmak evliliğin en büyük avantajıdır. Siz paylaştığınız ölçüde evlisiniz. Derdinizi, sıkıntınızı paylaşırsınız azalır mutluluğunuzu paylaşırsınız çoğalır. Paylaşmak evliliğinin elzemidir.

mutlu evliliğin 10 altın kuralı
mutlu evliliğin 10 altın kuralı