Muzlu Diyet Kek Tarifi 1 – muzlu diyet kek
Kek Tarifleri

Muzlu Diyet Kek Tarifi

Kim demiş spor ve diyet yapanlar kek yiyemezler diye? Bu kek, bildiğiniz kek değil.Muzlu diyet kek de yağ yok, un yok, tuz yok 🙂 Yağsız,unsuz ve tuzsuz kek mi olur demeyin! Spor yapanların ve diyet uygulayanların da tüketebileceği muzlu diyet kek tarifini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

4 Kişilik Muzlu Diyet Kek Yapımında Kullanılan Malzemeler

  • 2 adet diri muz(Yumuşak olması pişerken dağılmasına sebep olur.Sert ve taze muz tercih edilmelidir)
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • Kekin üstü(süsü) için rendelenmiş hindistan cevizi veya fındık v.b yemişler
  • 2 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • Tatlandırmak için 1-2 tatlı kaşığı bal(Tercihinize göre ilave ediniz)

4 Kişilik Muzlu Diyet Kek Nasıl Yapılır?

  1. İlk adım olarak muz ve yumurtaları, sonrasında da diğer malzemeleri blender’da kek harcı kıvamına gelene kadar çırpın.
  2. Tercihinze göre ya ince uzun kek kalıbının ya da yuvarlak kek kalıbının dibini kek harcının yapışmaması ve kolayca kaptan çıkartılması için hafifçe yağlayın ve harcı içine boşaltın.
  3. Önceden 180 dereceye ısıtılmış fırında yaklaşık 30-40 dakika pişirin.Keki göz kararı pişkinliğini gözlemleyin.
  4. Soğuduktan sonra servis etmeden önce üzerine rendelenmiş hindistan cevizini veya fındık,ceviz gibi yemişleri rendeleyerek üzerine ekledikten sonra Muzlu Diyet Keki dilimleyerek servis yapın.

 

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...