Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı 1 – poriç1
Tatlı Tarifleri

Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı

Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Tatlı

Bilgi Şefi zayıflamak için birçok içeriği sizinle paylaşıyor. Diyet yapmak  göründüğü kadar kolay değildir, birkaç günden sonra kaçamak yapmak istersiniz, siz istemeseniz dahi vücudunuz ister. Bilgi Şefi bu zamanlarda gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz Poriç tarifini sizinle paylaşıyor. Diyet programına uygun olan yulaflı tatlı besin değeri olarak çok zengindir ve sağlıklıdır. Diyet zamanlarında tatlı krizlerinize Bilgi Şefi Poriç tarifiyle son veriyor.

Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı
Yulaflı Tatlı

Poriç Tatlısı Neden Diyete Zararlı Değildir?

Hazırlanması çok pratik olan tatlımız şekersizdir. Şekersiz olmasına rağmen tatlı olması bizim için çok büyük avantajdır. Zira diyet dönemlerinde sık sık yaşadığımız tatlı krizleri bazen baş edilmesi imkan

sız bir durum haline gelmektedir. İradeniz ne kadar sağlam olsa dahi bazen gün boyu aç kalmamızı, düzenli beslenmemizi bu tatlı krizleri yüzünden bozabiliriz. Nitekim yulaflı cevizli tatlımız besin değerleri göz önünde bulundurulunca hem tatlı krizimizi aşmaya yardım eder hem de diyetimize karşı olumsuz bir etki barındırmaz. Bilgi Şefi ‘nin incelikle anlattığı Poriç tarifi zamanla çay, kahve alışkanlıkları gibi yerini alacaktır. Ayrıca yulaf ve cevizin besin değerleri için tıklayın.

Malzemeler

  • 2 kahve fincanı yulaf ezmesi
  • 1 su bardağı laktozsuz süt
  • 1 tatlı kaşığı el yapımı fındık kreması
  • Yarım Muz
  • 1 tane ceviz

 Hazırlanış

Yulaf ezmesini ve sütü ocağa koymadan önce epeyce karıştırıyoruz. Daha sonra ocakta kısık ateşte yulaf lapalaşana değin kaşık yardımıyla karışıyoruz. Lapalaşan yulafı bir kaseye alıyoruz ve üzerine fındık kreması ve ceviz ilave ederek süslüyoruz. Enfes tatlımızı afiyetle yiyebiliriz. Poriç hazırlarken kullandığımız malzemelere baktığımızda diyet için sakınca bir kenara içinde barındırdığı zengin besinler sayesinde diyetimizi destekler nitelikle olduğu rahatlıkla anlaşılıyor.

Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı
Yulaflı tatlı

Poriç Tatlısı Ara Öğünler İçin Mükemmeldir

Bilgi Şefi enfes Poriç tarifi özellikle diyet döneminde ara öğünlerde tüketmeye fazlasıyla uygundur. Ara öğünler çok önemlidir; vücut ana öğünler dışında aç bırakılırsa metabolizma yavaşlar ve vücut yediklerini hızlıca yakmaz hatta aç kalma korkusu ile kendince önlem alarak kalorileri yakmak yerine onları mümkün mertebe az yakmaya çalışır ve kilo vermek zorlaşır. Poriç tatlısı gibi daha bir çok tatlı tarifi ve diyet tüyoları için sitemize ziyaretinizi artırın. Hoşça kalın başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

Poriç Tarifi Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı
Diyet Programına Uygun Enfes Tatlı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...