sağlıklı kilo verme yöntemleri
Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı Kilo Vermek

  Sağlıklı Kilo Vermek

Sağlıklı kilo vermek nedir?  Basitçe tanımlamak gerekirse, kilo verirken sağlığımızı tehdit edecek durumlardan kaçınmaktır. Kilo vermek neden zararlı olabilir ki? Çoğu insan kilo vermeden önce programsız, plansız; öğünlerini ve besinlerini azaltarak vücudunun ihtiyacını duyduğu besinleri de yeteri kadar tüketmeyerek sağlıksız bir beslenme programı tercih etmektedir.  İnsan vücudu belirli miktarlarda yağ, karbonhidrat ve protein ihtiyacı duyar. Kilo vermek isterken asıl amaç yağ yakmaktır çünkü onlar sağlıksız kilolardır.

Evde En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

sağlıklı kilo vermek
nasıl sağlıklı kilo verebiliriz

Bilgi şefi sağlıklı kilo vermek için gereken maddeleri sizin için sıralıyor.

  1. Yağlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durun hatta kaçın zira 100 gram yağ yaklaşık 700 kaloridir. ( 700 kalori yakmak için 2 saat ortalama hızda koşmanız gerekir.)
  2. Bilgi şefi en önemli tavsiyesi sağlıklı kilo vermeyi arzu ediyorsanız asla proteinli besinlere sırtınızı  dönmemelisiniz. Proteinler içinde barındırdıkları aminoasitler ile insanın yapı taşlarıdır. Kaslarımız önemli organlarımız protein sayesinde beslenir ve gelişir. Eğer protein alımını durdursanız organlarınız işleyişi aksar vücut direnciniz düşer kaslarınız söner. Dana eti ,tavuk eti ,yumurta gibi önemli protein kaynaklarını lütfen diyet mönülerinize ekleyiniz.
  3. Uyku, araştırmalara göre “en çok büyüme organı gece 2 ile 6 arasında salgılanmaktadır.” Bu saatler arasında uykuda değilseniz vücudunuzdan olumlu geri dönüşler beklemeyi bırakın.
  4. Spor, işleyen demir pas tutmaz. Eğer sporsuz kilo vermeyi düşünüyorsanız  çok sakıncalı olduğunu bilmenizi isterim. Az önce bahsettiğimiz proteinler  öğütülür işlenir onların işlenmesi için kasların ihtiyaç duyması gerekir yoksa kullanılmayan proteinlerde yağa dönüşmektedir. Vücudunuza giren proteinleri işlemek için spor yapmak sağlıklı kilo vermek için önemli aşamalardan biridir.

Şimdi Facebook ve Twitter hesaplarımızı takibe alın ve yeni paylaşımlarımızdan anında haberdar olun 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...