Sarımsak ve Ceviz Kürü ile Sağlıklı Zayıfla 1 – sarimsak ve ceviz kürü saglikli zayiflama
Sağlıklı Zayıflama

Sarımsak ve Ceviz Kürü ile Sağlıklı Zayıfla

Sarımsak, tarihin her döneminde hastalıklara şifa niyetiyle bir çok farklı yöntemle tüketilmiştir.Peki, sarımsağın zayıflamaya yardımcı olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Öyle ki sarımsak, mide ve kolon kanserini önlemede de etkilidir.Aynı zaman da metabolizmayı da hızlandırdığı için yağ yakımında ve ödem atımında etkili olur.Ceviz ise, bildiğiniz gibi beyni çalıştıran bir besindir.Aynı zaman da sarımsağın da bir diğer kullanılış amacı gibi, saçları gürleştirmede ölü saç köklerini canlandırmada da kullanılır.Peki ya sarımsak ve ceviz kürü ile sağlıklı zayıflayabilir miyiz? Evet, hem de doğal bir kür olduğundan aşırıya kaçmamak şartı ile vucutda herhangi bir olumsuz sonuçlar doğuracak bir durumu da bulunmamaktadır.Hem kalp ve damar sağlığına ve mide sağlığına hem de kötü kolestrole iyi gelen, bunun yanısıra da metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle sağlıklı zayıflamaya yardımcı olan sarımsak ve ceviz kürü‘nü hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Tüm bunlar ve daha fazlası ile sarımsak ve ceviz kürü sizlerle…

Sarımsak ve Ceviz Kürü Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 diş sarımsak
  • 3-4 adet ceviz
  • Temiz, mümkünse arıtılmış içme suyu

Sarımsak ve Ceviz Kürü Nasıl Hazırlanır?

  1. İlk olarak, bir diş sarımsağı ve ceviz içlerini 1 bardak temiz(tercihen arındırılmış) suyun içerisinde bir gece bekletin.
  2. Sabah uyandığınızda (08.00-10.00 arası -daha erkende olabilir, ne kadar erken uyanırsanız uyku düzeniniz ile gün içerisinde daha fazla kalori yakacağınızdan dolayı daha hızlı zayıflamış olursunuz.-) aç karnına sabaha kadar beklettiğiniz sarımsak ve ceviz içi karışımlı kürü için.
  3. Bardağın dibinde kalan cevizleri yedikten sonra, sarımsakları da parçalara ayırın ve yutun.
  4. Düzenli olarak bu işlemi her gece yatmadan yapıp, sabah kalktığınızda tükettiğinizde bir ayda 5-10 kilo arasında fazla kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...