Selülite Doğal Çözümler Evde Selülit Nasıl Geçer
Sağlıklı Zayıflama

Selülite Doğal Çözümler Evde Selülit Nasıl Geçer

Güneşli havalar bazıları için hiçbir anlam ifade etmiyor.Hatta bazı kadınlar için kabus gibi geçiyor da diyebiliriz.Her kadın da önlem almadığı sürece görülebilecek doğal bir vücut hali olan selülit için artık daha fazla telaş yapmanıza gerek yok.Artık yaz aylarının gelmesi, bikini sezonunun açılması sizi telaşlandırmayacak! Kusursuz fit bir vücutla bütün gözleri üzerinize çekeceksiniz.Tek yapmanız gereken yazımızı okumaya devam etmek ve adımları harfiyen uygulamak.Bilgi Şefi, problemi olanların problemlerini çözmek için şimdi sizlerle…

Evde uygulanabilecek selülit masajı ve uygulamaları, ve selüliti doğal yöntemlerle geçiren faydalı ipuçlarını yollarını açıklayacağız. Bu sorulara yanıt vermeden önce size ilk olarak selülit nedir ve selülitler neden olur kısaca açıklayalım.

SAĞLIKLI ZAYIFLAMANIN EN ETKİLİ 10 PÜF NOKTASI

Kadınların En Büyük Problemi: Selülit Nedir?

Selülit sıklıkla uyluk, kalça ve karın bölgesindeki deri ve deri altı yağ dokusunu etkileyerek portakal kabuğu görünümüne benzeyen dokuya neden olan bölgesel şekil bozukluğu olarak tanımlanabilir. Cilt yüzeyinde ki fazla yağlanma ile oluşan selülit portakal kabuğuna benzeyen görünümü ile kadınların en sevmediği sorunların başında gelir. Bir cilt hastalığı olmadığı gibi doğal bir olay da denebilir ancak estetik olarak istenmeyen bir görünüm olduğu için kadınlar o hoş olmayan görüntüyü yok etmek ister. Ancak o görüntü bir kez oluştuğu zaman selülitleri yok etmek oldukça zordur.

Hareketsizlik, cilt yapısı ve sağlıklı beslenmeme selülitin oluşmasında ki başlıca sebeplerdendir. Sağlıksız yiyecekler,yağlı, şekerli, hamur işi ve kızartma gibi bol kalorili yemeklerin tüketilmesi yağlanmaya neden olur ve bu yemekler selülitin oluşmasında en çok etkili olan faktördür. Östrojen hormonu kadınlarda selülitin daha fazla görülmesinin bir diğer sebebi olarak da gösterilmektedir.

Evde Bu Problemden Nasıl Kurtulabiliriz? Selülit Nasıl Geçer?

Çözüm olarak uzun yıllardır yapılan akademik araştırmalar mevcut. Bunun yanısıra eski çağlardan günümüze kadar ulaşmış denenmiş bitkisel kremler, yöntemler de bulunmaktadır.Bir çok çalışma, veri, formul elde edilse de selülite kesin bir çözüm üretilebilmiş değildir. Burada ki yazımızda da kesin bir çözümden ziyade oluşmasını önlemeye yönelik  önerilerimizi sizinle paylaşacağız. Selülitsiz bir vücut için sağlıklı beslenmek ve düzenli spor yapmak şarttır.

Kremler ve Losyon Kullanımı;

Kesin bir etkiye sahip olduğu konusunda net bir fikir yoktur ama her ne kadar selülit giderici olarak vaat edilse de bu kremlerin selülit gidermek için çokta başarılı oldukları söylenemez. Ancak bu kremler selülit oluşmadan önce uygulanırsa selülit oluşma riskini az da olsa azaltır.

Selülit Masajı;

Kan dolaşımının yavaşlaması cildin de sıkılığını kaybedip sarkmasına sebep olur. Hareketsiz yaşamla ve sağlıksız beslenme ile birleşince de selülit maalesef kaçınılmaz oluyor. Masajlar tam da bu noktada devreye giriyor ve kan dolaşımını hızlandırdığı için cilde iyi geliyor. Ancak kesin çözüm olarak vucudunuzu selülitten kurtardığı söylenemez.

Genetik Yapı;

Bazı insanların vücudunun genetik yapısı itibariyle daha çok yağlandığı, metabolizmasının daha yavaş olması sebebiyle daha çok kilo almaya meyilli olması da selülit oluşması açısından önemli faktörlerdir.Bazı vücut tipleri de zayıf ve yağsız olsa da selülit oluşabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişebilir. Bazı zayıf vücutlarda da spor yapmasalar da selülit bulunmaz.

Yaşlanma;

Cilt derimiz zamanla tazeliğini ve canlılığını kaybeder, deri de bozulmalar yaşa bağlı olarak doğal bir şekilde artar.Ölü deri hücrelerinin sayısında ki artış ile yaş ile doğru orantılı olarak canlılığını ve sıkılığını kaybeder. Ancak unutulmamalıdır ki bu olumsuz durumun tam tersine cildimize ve vücudumuza iyi baktığımız zaman selülit ve fazla yağlardan da kurtulabiliriz

Detoks;

Her saniye çalışan metabolizma ve organları dinlendirmek için detoksa ihtiyaç duyarız. Ancak detoks deyince ilk aklınıza gelen “tamamen aç kalmak” olarak algılanmamalıdır. Vücuttan zararlı toksinleri atmak için bol bol su içilmeli ve buna ek olarak maydonoz, tarçın ve zencefil gibi baharatlar ve besinler de bolca tüketilmelidir.

Egzersiz;

Düzenli egzersiz vücut sağlığınızın her noktasında olduğu gibi selülitler için de en etkili çözüm yöntemidir. Fakat günümüzde iş çalışma koşulları ve yaşam şartları,standartlarından dolayı egzersizi hayatına dahil edemeyen,düzenli spor yapamayan çok fazla kadın vardır. Düzenli egzersiz yapmak sadece kilo vermeyi değil, fazla yağı yok ederek selülit oluşumunu engeller ve halihazırda oluşmuş selülitleri de azaltır, bir süre sonra düzenli egzersizlerle de tamamen yok edilebilir.

Yağ Yakımı;

Kadınlar da vücuttaki yağ oranı fazla ise selülit oluşumu kesinlikle oluşur. Selülitlerden kurtulmak için öncelikle vücuttaki fazla yağdan kurtulmak, zayıflamak gerekmektedir. Bunun için kardiyo çalışmaları ve yürüyüş selüliti azaltmak için en önemli egzersizlerindendir.

Selülit Oluşumunu Önlemek ve Selülitleri Yok Etmek İçin;

  • Sağlıklı beslenin(Yağ,Un,Şeker ve fazla tuz dan kaçının)
  • Düzenli spor yapın(Özellikler kardio egzersizleri)
  • Kendinizi motive edin, pozitif olun!
  • Bol bol su için(Gün de 2.5-3lt için değişimi görün)
  • Çay ve kahvelerinizde şeker kullanmaktan kaçının

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...