Şu Zamana Kadar Söylenmiş En Güzel Ayrılık Şarkıları 1 – ayrılık 2
Ayrılık

Şu Zamana Kadar Söylenmiş En Güzel Ayrılık Şarkıları

Şu Zamana Kadar Söylenmiş En Güzel Ayrılık Şarkıları

Aşk acısına devayı kim bulmuş ki biz bulalım. Ama gözlerde yaş, elde mendil hayat nereye kadar? Müzik en büyük şifa. Haydi kulaklıkları takıp, kalbinizin pasını silin… Bilgi Şefi şu zamana kadar kulağına değmiş en iyi ayrılık şarkılarını sizinle paylaşıyor, İşte aşk acısına çare en iyi 5 şarkı

Ayrılık acısına kim çare bulmuş ki biz bulalım lakin öyle şarkılar vardır ki ne acıyı yok eder ne de artırır. Bu şarkılar ayrılık acısını dahi bize iyi şekilde yaşatır. Haydi şarkının sesini açın kalbinizin pasını silin… Ayrılık acısına iyi gelecek en iyi 5 şarkı.

Aşksız hayat eksiktir. Ama müziksiz hayat hatadır. İkisinden de vazgeçmeyeceğimize göre bu kez ayrılık acısı  için sesi düzeyini sona getirin, çalın. Duyguları dibine kadar yaşamadan acılar geçmeyeceğine göre müziğin sesini son ses açıyoruz.

Şu Zamana Kadar Söylenmiş En Güzel Ayrılık Şarkıları 2 – ayrılık

          1) Doğan Canku – Ayrılık

Kuşkusuz hayatımın bugününe kadar dinlediğin en iyi şarkılardan ve bugüne değin dinlediğim en iyi ayrılık şarkısı olmaya statüsünü mutlak olarak korumaktadır. Ayrılığın ilk aşamalarında dinlemeyi tavsiye ediyorum zira salya sümük ağlamak zorunda kalabilirsiniz. ”Fikrimden geceler yatabilmirem bu fikri başımdan atabilmirem”

dinlemek için tıklayın

         2) SÜRÜNÜYORUM- HARİKA AVCI

Gülden Karaböcek’in aşk acısı ceken kadının kırılgan sesiyle harikulade yorumladı bir klasik fevkalade bir şarkı.

dinlemek için tıklayın

         3) SEZEN AKSU- EL GİBİ

 Kendi iradenizle kendinizi kederlere saldıysanız yüz döktüren “ değişmedim hala çocuk kaldım” kısmı gözleri dolduran, ancak Zühal Olcay’ın sesinden daha vazgeçilmez olan, acıtıcı şarkı.

“Ne bir ses, ne de haber gelmiyor artık senden/ Öylece kalakaldım da deli hasretinle ben…./ Bir yabancı selamın ile hüzünlere daldım/ Kendi ellerimle ben, beni kederlere saldım…”

dinlemek için tıklayın

        4) MAZHAR ALANSON- BENİM HALA UMUDUM VAR

Türkiye’nin en yetenekli ‘delisi’ Mazhar Alanson 1998 yılında çekilen ‘Her Şey Çok Güzel Olacak‘ filmi için bestelediği ‘Benim Hala Umudum Var‘ı gerçek bir merhem değil de nedir?

Şarkının adında ve içinde ne kadar umut sözcüğü varsa  da bir umutsuzluk şarkısıdır bu aslında, ama tek boyutlu bir umutsuzluk değildir.

“Hayran hayran seyret, ister katıl ister vazgeç/ Güzel günler bizi bekler, eyvallah dersin geçer gider… / Bu fırtına durulur mu, benden adam olur mu? / Korkarım, aşka zararım dokunur mu?”

dinlemek için tıklayın

      5) AJDA PEKKAN- ARADA SIRADA

Tebrikler! İyileşmeye çok yakınsınız. Artık Ajda damarına girilebilir.  2011 yazının en iyi iki eller havaya şarkısından biridir. “arada sırada aklıma geliyor geldiği gibi de gitmeyi bilmiyor” kısmı hali hazırdaki durumu pek güzel güzel ifade etmektedir.

dinlemek için tıklayın

Şu Zamana Kadar Söylenmiş En Güzel Ayrılık Şarkıları 3 – en guzel ayrilik sarkilari

Bunlar da hoşunuza gidebilir...