en iyi 5 uçuk kremi
Cilt Bakımı

Uçuk kremi nedir? Nasıl geçer? En iyi 5 uçuk kremi

en iyi 5 uçuk kremi
Ucuz ve kaliteli en iyi 5 uçuk kremi

Uçuk, sinir bozucu bir mikrobik enfeksiyondur. Yediğimiz yemekten, içtiğimiz çaya kadar bizi doğrudan etkiler. Özellikle konuşurken bile zorlandığımız durumlar olur. Bilgi Şefi olarak, uçuk nasıl geçer ve en iyi uygun fiyatlı 5 uçuk kremi sizler için paylaşıyoruz.

Kalp Krizine Anında Müdahale Hayat Kurtarır

Uçuk nedir?

Uçuk, herpes bir virüse bağlı olarak ortaya çıkar. Dudak, ağız veya diş etinde yaralar ile ortaya çıkan bir mikrobik enfeksiyondur. Dudakta oluşan uçuk yaraları genellikle kümeler halinde yerleşmiş içi sıvı dolu ağrılı kabarcıklar şekilde oluşur.

Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk, kendiliğinden de geçebilir. Ancak miktrobik enfeksiyon riski arttığında daha da kötü sonuçlar doğurabilir. Bunun için düzenli olarak uçuk olan bölgeyi temizlemeniz önerilir. Bunun yanısıra hızlı bir şekilde bu sorundan kurtulmak isterseniz de bu yazımızda size en iyi 5 uçuk kremini paylaşacağız.

Ucuz ve kaliteli en iyi 5 uçuk kremi

Bepanthen uçuk kremi
Bepanthen kremi

Bepanthen; kozmetik ürünlerde nemlendirici olarak kullanılır ancak nemlendirici olmasının yanısıra vücutta oluşmuş yaraları iyileştirmek için kullanılır. Uçuk geçirmede de oldukça etkilidir.

vectavir uçuk kremi
vectavir kremi

Vectavir; Uçuğun tedavi edilmesinde kullanılan kremlerden biri olan Vectavir krem uçuğun çabucak iyileşerek ağrısının hafiflemesini sağlar. Vectavir krem uçuk virüslerinin ağzın diğer bölgelerine yayılmasının engeller.

Acly uçuk kremi
Acyl kremi

Acyl; uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını engelleyen antiviral bir kremdir. ACYL, herpes simpleks (uçuk) virüsünün sebep olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında oluşan uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır.

Herpclair jel uçuk jeli
herplair jel uçuk giderici jel

Herplair Jel; Uçuk olan bölgeye günde en fazla 5 kez uygulayınız. Kaşıntının başlamasından döküntünün sonuna kadar kullanılabilir.

travazol krem uçuk kremi
travazol krem ile uçuğa son

Travazol Krem; Eczanede satılmaktadır ve dermatologlar tarafından reçete edilmektedir. Özellikle mantar hastalıklarının tedavisinde çok önemli sonuçlar vermiştir. Bununla beraber bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik yapılar, egzamai uçuklarda ve iltihaplarda da etkili olmaktadır. Cildinizde ağrı, kaşıntı, uçuk ve yangı gibi durumlara karşı kullanıldığında bu sorunları gidermektedir.

Facebookİnstagram ve Twitter sayfalarımızı takip ederek yeni tariflerden ve yöntemlerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

uçuğu geçiren en iyi 5 uçuk kremi
uçuğu geçiren en iyi 5 uçuk kremi

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...