Üniversitede İlk Gün Ne Giyinmeliyim? 1 – universitede ilk gun ne giymeliyim
Trend

Üniversitede İlk Gün Ne Giyinmeliyim?

Üniversiteye yeni başlayacak arkadaşlar merhabalar!

Sizlerin ilk gün ki telaşınızı azaltmak için bir yazı paylaşmaya karar verdim.

Üniversitede ilk gününüzde ki giyiminizi, yaşadığım üniversite tecrübesinden esinlerek tavsiye edeceğim.

Havanın durumuna göre sıcak,ılık havalar için önereceğim kombin aşağıdaki gibidir;

KIZLAR İÇİN:

 1. Omuzdan dar, bele doğru bollaşan ince bir tşört(Tercihinize göre açık mavi veya sarımsı desenli bir renk olabilir)
 2. Havanın sıcak oluşu nedeniyle pantalon tercihinizi dar pantalondan yana kullanmanızı önermem, tercihen bol pantalon veya dize kadar kot etek olabilir.Renk olarak; siyah renk yerine, hardal rengi veya beyaz tonlarında bir renk tercih edebilirsiniz. Bu tercihler sizi gün içerisinde hem rahat hissettirecek hem de dikkatleri üzerinize toplayacaksınız.
 3. Ayakkabı olarak, konverse veya bez ayakkabı tercih edebilirsiniz.Tişörte ve pantalona uyumlu bir renk olarak, bordo veya beyaz tonlarında ayakkabılar hem elbisenize uyumlu olacaktır hem de açık renkler sıcağı itecek ve ayaklarınızı gün içerisinde daha rahat hisseceksiniz.
 4. Takı olarak ise, saat veya fazla açık renkli olmayan bileklik tercih edebilirsiniz.Genellikle saat seçimlerinde saatin bilekte birazcık bol(serbest) durması tavsiye edilir.Daha bi dikkat çekiyor.Küpe olarakta uzun küpeler yerine daha minik, sade küpeler tercih edilmelidir.İlk gün abartıya gerek yoktur.Abartılı olmak sizi itici yapabilir.Sene uzun :))

ERKEKLER İÇİN:

 1. Gömlek tercih edilmemelidir, edilirse de kısa kollu veya katlanma payı olan bol gömlekler tercih edilmelidir.
 2. Turkuaz renkli vucuda cuk oturan bol olmayan bir pantalonu tavsiye ederim.Siyah renklerden sıcak havalarda uzak durun.Hem çok terletir hem de çok bunaltır.Açık renkler idealdir.Beyaz tonları da oldukça tercih edilir.
 3. Ayakkabı, ince tabanlı hava alan tipte tercih edilmelidir.Erkek için pantalondan ve tşörtten daha önemlidir ayakkabı.Çünkü kızlar önce ayakkabıya bakarlar 🙂
 4. Erkekler takı olarak saat takabilirler ayrıca döşünüzün gözüktüğü tişört veya gömlek tercihinize göre sade bir kolye de tercih edilebilir.Gözlüğü tercihinize bırakıyorum.Kimisine sıradan bir gözlük bile yakışır, kimisine en kaliteli gözlük bile yakışmaz.
 5. Havanın sıcak oluşu nedeniyle parfümü fazla abartmamanızda yarar var.

Soğuk,serin havalar için önereceğim kombinler aşağıdaki gibidir;

KIZLAR İÇİN:

 1. İnce bir badi tercih edebilirsiniz.Tercihen gri veya açık kahverengi olabilir.
 2. Dar yırtmaçlı kot pantalon veya düz kot pantalon tercih edebilirsiniz.
 3. Bir karış uzunluğu olan çizme veya kalın tabanlı mini bot olayak ayakkabı tercihinizi yapabilirsiniz.
 4. Takı olarak saat dışında bir şey önermem, bazıları badinin üstüne kolye takınıyor ancak o bana göre itici duruyor.Yürürken kolyenin hareket halinde sallanmasından sonra kötü bir görüntü olmaktadır.Bunun yerine belki sade küpeler tercih edilebilir.Tercihinize kalmış.

ERKEKLER İÇİN:

 1. İnce boğazlı kazak veya uzun kollu kalın badi tercih edilebilir.
 2. Pantalon olarak, düz kot tercih edilebilir.Açık renk kadife pantalon tercih edilebilir.
 3. Ayakkabı bot veya kalın tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir.
 4. Takı olarak soğuk havalarda saatten başka bir şey önerilmez.Eğer hava çok serin ve soğuksa açık renk bir atkı veya desenli bere takabilirsiniz.

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar, sizin de bu konuda düşünceleriniz varsa yorumdan bizlerle paylaşabilirsiniz.Okuduğunuz için bilgisefi.net olarak teşekkür ederiz.

Bilgi Şefi

Bilgi Şefi, düzensiz ve güvenilir olmayan aşırı bilgi kirliliği içeren sanal aleme; doğru, ilkeli, güvenilir ve sırf görüntülenme almak için yalan yanlış, denenmemiş bilgileri paylaşmayacak bir vizyonla insanlığa hizmet için yola çıkmış bir projedir. Siz de bu projede kendinize dair, bedensel ve zihinsel gelişiminize dair bir çok içerikle keyifli vakitler geçireceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...